A marosvásárhelyi csapat azzal a kinyilvánított szándékkal vágott neki a hétvégi megmérettetésnek, hogy az első négy között végezzen, és ezzel bebiztosítsa a részvételét a Bajnokok Ligájában.
Az Eletkromaros játékosai azonban túlteljesítették magukat, és nemcsak a kvalifikációt szerezték meg, hanem egy értékes győzelmet is ünnepeltek. A második elődöntőben ugyanis 6–2-re legyőzték (3593–3474 a ledöntött fák tekintetében) a német bajnok KV Liedolsheim együttesét.
Ezzel a teljesítménnyel a vásárhelyiek nemcsak a verseny legjobb összesített eredményét érték el, hanem új klubrekordot is felállítottak.
A világkupa első helyéért folytatott küzdelemben Orosz István és Seres József edzők csapata a címvédő, horvát KK Mlaka Rijekával találkozott, és nem tudta megismételni az előző eredményes játékát, így végül ezüstérmet szerzett.
Csodába illő visszavágóra van szüksége a Székelyudvarhelyi FC-nek, miután a labdarúgó 2. Liga osztályozó döntőjének első mérkőzésén, szombaton délután a CS Tunari vendégeként kettős emberhátrányban négygólos vereséget szenvedett.
Az Erste Liga legjobb kapusának választották, ő továbbra is szerényen, céltudatosan beszél a pályafutásáról. Adorján Attila gyerekkorát elevenítette fel, kapuslétről beszélt, és arról is, mit jelent számára a Sportklub mezét viselni.
Az elárasztást követő állapotokról tett közzé fotókat a parajdi sóbányáról a Meteoplus Facebook-oldal. A napokban készült fotókon vízzel feltelt bányabelsők láthatóak, továbbá egy tárna is, ahol sótömb omlott le.
Mutatjuk, mit tilos szállítani személygépkocsink csomagtartójában, és mit kockáztatnak azok, akik fittyet hánynak a szabályokra.
Az Európai Sótermelők Szövetsége készségét fejezte ki, hogy felszerelést és szakértőket küldjön Parajdra, hogy segítsen a helyzet kezelésében – jelentette be szombaton Constantin Dan Dobrea, az Országos Sóipari Társaság (Salrom) igazgatója az elárasztott sóbánya kapcsán.
Szombat reggel pedig újabb erdélyi városban láttak medvét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!