A népes versenyen 105 ország, mintegy 1861 versenyzője mérettette meg magát. Török Panka a kadet korosztály -54 kg-ok kategóriájában képviselte Magyarországot.
A fiatal sportoló először venezuelai ellenfelével nézett szembe, aki ellen vesztésre állt. A meccs hajrájában azonban a dél-amerikai lányt leléptették, mivel többször is elhagyta a küzdőteret, ezzel Panka menetelhetett tovább. Ezt követően a székely karatésnak sikerült legyőznie luxemburgi, majd iráni ellenfelét is.
A sikeres párharcokat követően, a Sport-All versenyzője a legjobb négy között küzdhetett. A török Kilic Buse kétszeres Eb-érmes és Youth League-győztes volt Panka ellenfele, akivel a döntetlent követően az öt bíró 3:2 arányban a hazai versenyzőt hozta ki győztesnek.
„Nagyon bosszantó és szubjektív döntés volt, de innen kellett tovább menetelni” – nyilatkozta Vass Hunor, a Sport-All karate szakosztályának az edzője.
Mivel a török versenyző bejutott a döntőbe – amit utólag meg is nyert –, így a sepsiszentgyörgyi lánynak lehetősége maradt tovább bizonyítani vigaszágon.
A bronzéremért zajló mérkőzésen az egyiptomi Elsayed Jana Hazem ellen 5:0 arányban maradt alul, ezzel Panka élete első WKF világbajnokságán az előkelő 7. helyen végzett.
„Azt gondolom edzőjeként, hogy annak ellenére, hogy nem utaztam ki versenyzőmmel, mint ő, mint pedig az őt körülvevő edzői csapat nagyszerű munkát végeztek. Panka egy 14 éves lány, akinek még szűk két éve van ebben a korosztályban. Az elért eredményeket biztatónak tartom ahhoz, hogy akár a következő versenyeken majd dobogóra is állhasson” – jegyezte meg Vass Hunor.
A magyar küldöttség egy ezüst- és egy bronzéremmel, illetve három hetedik és egy 9. helyezéssel tért haza a világbajnokságról.
A Csíkszentsimoni KSK megnyerte az alapszakaszt a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, míg a Szentegyházi Vasas a záróforduló rangadóján biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.
Az idei szezon első versenyét rögtön győzelemmel ünnepelte Norbert és Francesca Maior, a testvérpár magabiztos sikert aratott a 34. Hargita Ralin. Ezzel az elmúlt hat évben ők a hatodik páros, amely megnyeri a hargitai futamot.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!