Az U13-as korosztályú asztalitenisz-világkupa első állomásán, Szombathelyen Toró játéka hullámzó volt, a csoportból kijutott, a főtáblán összekerült a franciák egyik legjobbjával, akitől vereséget szenvedett el, így kiesett.
A kedden este zárult olasz tornán már sokkal jobban ment a játék a székelyföldi játékosnak. Csak egyetlen szettveszteséggel ott volt a főtáblán, ahol két válogatott társával is meg kellett küzdenie, hogy a döntőbe kerüljön. Itt egy újabb francia asztaliteniszező volt az ellenfele, Dávidnak két meccslabdája is volt, ezeket nem használta ki, Sandona megfordította az állást, így az ISK versenyzője ezüstéremmel vigasztalódhatott.
„Ebben az idényben ez volt a harmadik döntője ifi világkupán. Most állt a legközelebb, hogy megnyerje.
Van, amikor hiába játszol jól, mégis kicsúszik a kezed közül a találkozó. Ezzel a versennyel zárult az idényünk, jövőre már az U15-ösök mezőnyében folytatjuk” – összegzett Toró Dávid edzője, a romániai válogatott trénere, György István.
Toró Dávid még nem utazik haza, csatlakozik a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK keretéhez, a fiúk péntektől a férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája csoportkörében érdekeltek, lengyelországi tornán szerepelnek.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
A végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen, a hosszabbításban nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik találkozóján. Készülhetnek a Gyergyói HK elleni döntőre.
Medve támadt egy férfira vasárnap este Predeál egyik utcáján. A medvetámadás áldozata eszméletét vesztette.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!