A Top Cross TCS Otopeni szervezésében május 11-én és 12-én a TCS Racing Parkban zajlott a román motokrossz-bajnokság negyedik fordulója, ahol a sepsiszentgyörgyi Tompa Krisztián és az ozsdolai Ördög Zoltán is rajthoz állt.
A szombati kvalifikáción Tompa Krisztián ismét nagyot csatázott legfőbb vetélytársával, Căbăl George-vel, amelyből a háromszéki versenyző került ki győztesen, és választhatott rajthelyet a vasárnapi erőpróbán.
A sepsiszentgyörgyi motoros számára viszont rosszul indult az első futam, ugyanis rajtbalesetet szenvedett – hátulról elütötték –, így 20 másodperces hátrányból kellett felzárkóznia.
Ez többé-kevésbé sikerült is neki, ám hiába futotta a leggyorsabb köröket, az élen motorozó Căbălt már nem tudta megelőzni, így be kellett érnie a második hellyel. A második futamon másodikként rajtolt ugyan, de aztán átvette a vezetést Ördög Zoltántól, azonban a 2. körben egy kisebb tévedését kihasználva a zernyesti versenytárs megelőzte őt, és így is intették le őket.
„Mindkét futamban második lettem, azonban Căbălék letettek egy óvást ellenem, miszerint a második futamon egy ugratót nem szabályosan teljesítettem. Véleményem szerint a pálya széle nem volt megfelelően kijelölve szalmabálákkal, mint a többi kanyarban, ráadásul jogosulatlan előnyre sem tettem szert.
– nyilatkozta csalódottan a címvédő, Tompa Krisztián aki minimális büntetést kapott ugyan, de ez azt jelentette, hogy a másodikról visszacsúszott a harmadik helyre.
Ördög Zoltánt az első futamon ismét defekt hátráltatta, így harmadikként ért célba, majd a másodikon ellopta a rajtot, ám később a jóval rutinosabb Tompa és Căbăl megelőzték őt.
„Jobb körülmények vártak itt ránk, mint az egy héttel korábbi, buzăui fordulóban, a pálya megfelelő volt, azonban balszerencsém volt, első defekttel motoroztam végig az első futamot, majd a másodikban hiába rajtoltam elsőként, mindkétszer harmadik lettem.
– értékelt Ördög Zoltán, aki az óvás következtében összetettben második lett.
Román motokrossz-bajnokság, a 4. forduló végeredménye
MX1 géposztály: 1. Căbăl George (KTM, Vectra Zărnești), 2. Ördög Zoltán (KTM, Top Cross TCS), 3. Tompa Krisztián (Yamaha, Sugás Motoros Klub).
A pontvadászat június 7–8-án Zernyesten folytatódik.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!