Az utóbbi évtized hazai futsalbajnokságában legsikeresebb marosvásárhelyi klub nagyon sok tartozást halmozott fel, miután a teljes előző szezonra egyáltalán nem kapott pénzt a városi önkormányzattól. Noha a következő hónapban kezdődő új idényre már megszavazták a csapatnak járó támogatást, ennek kiutalása még mindig késik.
Kacsó Endre, a City'us menedzsere közölte,
továbbra is várják a támogatást, hogy elhatározzák, milyen költségvetésből gazdálkodhatnak a jövőben, hiszen jelenleg súlyos anyagi helyzetben vannak.
Egyre nehezebben tudják fenntartani a csapatot, és kár lenne, hogy amit az utóbbi tizenegy évben összehoztak, most tönkremenjen.
A klubvezető szerint viszont amennyiben támogatáshoz jutnak (erre már többször ígéretet kaptak), szezon közben megerősíthetik játékoskeretüket, és ismét a legjobbak közé juthatnak. A City'usnál jelenleg a tavalyi bajnokságban tapasztalatot szerzett helyi fiatal játékosok vannak, akiknek a szezon végén lejárt a szerződésük. Egyelőre senki nem távozott, de már kaptak ajánlatot más kluboktól, első számú választásuk viszont Marosvásárhelyen maradni, ehhez azonban javulnia kell a klub pénzügyi helyzetének.
Kacsó Endre elárulta,
úgy néz ki, az előző másfél évben a csapatot irányító Cosmin Gherman és Lucian Nicușan edzők maradnak a kispadon,
akik július végére vagy augusztus elejére hívják össze a gyülekezőt, hogy elkezdjék a felkészülést az augusztus végén kezdődő új bajnokságra.
A City’us volt válogatott játékosa, Csoma Alpár egyéves szerződést írt alá az idén bajnok Dévai Autobergamóval. Mint ismeretes, a 33 éves szovátai születésű teremlabdarúgó – aki öt bajnoki címet, továbbá Román Kupát és Szuperkupát is nyert a marosvásárhelyi alakulattal – szabadon igazolt az Autobergamóhoz (ahová valószínűleg Mimi Stoica is követi), miután a Román Labdarúgó-szövetséghez panaszt nyújtott be, ugyanis 2016 augusztusa óta nem kapott fizetést. Csoma Alpár, aki a vásárhelyi csapat egyik legkedveltebb és legtapasztaltabb játékosa volt, tulajdonképpen visszatért Dévára, ahol az Autobergamo elődjénél, a CIP-nél futballozott még a 2008–2009-es idényben.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
Az FK Csíkszereda bebiztosította bennmaradását a Szuperligában, míg a Sepsi OSK kiélezett harcban küzd a feljutásért. Lejártak a hokivébés küzdelmek, kézilabda, asztalitenisz és a Lex Novák is fókuszba került.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!