Teslovánék és Bíróék is jól teljesítettek a Szeben Ralin

Dobos László 2024. július 16., 11:36

A nagy hőséggel és a porfelhőkkel is meg kellett küzdeniük a ralisoknak hétvégén, a Nagyszeben környékén megrendezett Szeben Ralin, ahol mindhárom rajthoz álló székelyföldi páros sikerrel vette az akadályokat.

A Teslovan-Cseh Vajk duó verseny közben Fotó: Balázs Attila/ RallyPhoto Hunters

Ez volt a 2024-es román ralibajnokság ötödik versenye, az első amelynek gyorsasági szakaszai murva borítású utakon zajlottak.
Az Adrian Teslovan-Cseh Vajk Imre alkotta csíkszeredai csapat az elvárások szintjén teljesített, a Ford Fiesta R5 versenyautójukkal – 73 induló közül – összetettben a negyedik helyen végeztek, a murva-kiírásban pedig harmadikok lettek.

„Nagyon meleg volt, közel 70 C fok is lehetett az autóban, de bírtuk! Az első körben sokat csúszott az autónk, aztán beállításokat cseréltünk, amitől jobb lett, viszont romlottak a pályák a második átmenésre. Tekintettel a nagyon erős erős mezőnyre, örülünk a 4. helynek, és a murva kiírásban elért 3. pozíciónak” – nyilatkozta Cseh Vajk Imre a Székely Sportnak.

Sprencz Tamás és Bíró Antal Fotó: Sprencz Tamás

Remek eredményt ért el az SSV kategóriában a brassói Bíró Antal és a csíkszeredai Sprencz Tamás (Canam Maverick), akik elsők lettek kategóriájukban. „Nagyon meleg volt, magas hőmérsékletekben kellett autózni a szezon első murvás versenyén, de a rengeteg por, a porfelhők is próbára tették a versenyzőket. Hosszú gyorsasági szakaszok voltak, és az egyetlen murvás verseny, ahol éjszaki futam is volt.

Nem volt egyszerű a gumik kiválasztása, adaptálni ezeket az éles kövezetű utakhoz, ez is egy kihívás volt a versenyzők számára. Az első gyorsasági szakaszon nagyon jó részidőt értünk el, a 8. helyen zárunk, viszont a folyatásban gumidefektek hátráltattak, de így is elsők lettünk az SSV kategóriában”

– mondta el megkeresésünkre válaszolva Sprencz Tamás.

Alexandra Teslovan (balról) Fotó: Balázs Attila/ RallyPhoto Hunters

Több kategóriában és géposztályban (ifjúsági, RC4, 208R Kupa) remekelt a csíki Alexandra Teslovan és Csikós Sándor alkotta csapat (Peugeot 208VTI125R). Érdekesség, hogy Alexandra (Adrian Teslovan lánya) még nincs 18 éves. A gyorsasági szakaszokon ő vezeti az autót, az összekötő utakon, ahol be kell tartani a közlekedési szabályokat pedig Csikós Sándor.

Szeben Rali, végeredmény: 1. Simone Tempestini, Sergiu Itu (Skoda Fabia RS Rally 2), 2. Raul Badiu, Rareş Fetean (Skoda Fabia Rally 2 Evo), 3. Bogdan Cuzma şi Florin Dorca ( Skoda RS Rally2), 4. Adrian Teslovan/ Cseh Vajh Imre (Ford Fiesta R5).

Porfelhők nehezítették a pilóták dolgát Fotó: Balázs Attila/ RallyPhoto Hunters

A 2024-es ralibajnokságból még négy verseny maradt hátra, mind az öt gyorsasági szakaszai murván zajlanak majd.