Teslovan új navigátorral is az élbolyban végzett a Jászvásár Ralin

Dobos László 2024. szeptember 04., 16:19 utolsó módosítás: 2024. szeptember 04., 17:55

Bogdan Marișca nyerte az idei Jászvásár Ralit, a 2024-es román ralibajnokság hetedik versenyét, amelyen a csíkszeredai Adrian Teslovan csapata újra az élbolyban végzett.

Még csak két verseny maradt hátra a 2024-es román ralibajnokságból Fotó: Balázs Attila/ RallyPhoto Hunters

Összesen 58 versenyautó állt rajthoz az idei Jászvásár Ralin, ahol a három versenynap után 14-en feladásra kényszerültek. Erről a versenyről hiányzott a bajnoki rangsorban élén álló Simone Tempestini, aki Európa-bajnoki futamon volt érdekelt Wales-ben.

A 40. Jászvásár Ralit a Bogdan Marișca, Sebastian Itu páros nyerte, és

ezzel Marișca lett a legidősebb (54 év, 3 hónap és 11 nap) romániai pilóta, aki bajnoki futam nyer.

A rali győztese,  Bogdan Marișca •  Fotó: Balázs Attila/ RallyPhoto Hunters
A rali győztese, Bogdan Marișca Fotó: Balázs Attila/ RallyPhoto Hunters

A bajnokság végén pódiumra esélyes székelyföldi Adrian Teslovannak ezúttal nem Cseh Vajk Imre volt a navigátora – aki egy kellemes családi esemény miatt kellett kihagynia ezt a versenyt –, helyét a szintén csíkszeredai Fésüs László vette át. Teslovanék az összetettben a hatodik helyen zárták a versenyt, kategóriájukban és géposztályukban pedig ötödikek lettek.

Adrian Teslovan és Fesüs László verseny közben •  Fotó: facebook/ Adrian Teslovan
Adrian Teslovan és Fesüs László verseny közben Fotó: facebook/ Adrian Teslovan

Jól szerepelt a brassói Bíró Antal az SSV kategóriában, akinek – szintén objektív okok miatt – új navigátora volt, nem Sprencz Tamás, hanem a csíkszeredai Szabó Botond. Bíróék Canam Maverick-je második helyen zárta kategóriájában a versenyt. Szintén jól teljesített Alexandru Teslovan lánya, Alexandra is, akinek Sebastian Barbu navigált.

Alexandra Teslovan az RC4-es géposztályban első, az ifjúságiak között ötödik, a 208R2 Kupában pedig második lett.

Alexandra Teslovanék autója •  Fotó: facebook/ Adrian Teslovan
Alexandra Teslovanék autója Fotó: facebook/ Adrian Teslovan

Jászvásár Rali, végeredmény, összetett: 1. Bogdan Marișca, Sebastian Itu (Škoda Fabia RS Rally2), 2. Andrei Gîrtofan, Doru Vraja (Škoda Fabia RS Rally 2), 3. Norbert Maior, Francesca Maior (Ford Fiesta Rally3 Evo), 4. Bogdan Gheorghiu, Cristi Sugar (Škoda Fabia R5), 5. Bogdan Cuzma, Florin Dorca (Škoda Fabia RS Rally 2), 6. Adrian Teslovan, Fesüs László (Ford Fiesta R5).