A város emblematikus és egyben legsikeresebb klubja terem nélkül maradhat, mivel az a létesítmény, amely fél évszázada a tekesport romániai Mekkája, eladásra került, az új tulajdonos pedig üzemcsarnokot, irodát szeretne a helyére kialakítani.
A történet nem újkeletű. A valamikori Elektromaros gyár egyik helyiségében kialakított tekearéna mostanáig is csak a (volt) tulajdonos jóindulatán múlott, hogy állva maradt.
A több mint ötven hazai és nemzetközi trófeával büszkélkedhető marosvásárhelyi tekecsapat így kénytelen lesz új helyszín után nézzen.
A tekearénát is tartalmazó volt üzemet két évvel ezelőtt vásárolta meg egy magánvállalat, amely végül nem kezdett semmit a sportlétesítménnyel, a tekézők nyugodtan folytathatták tovább tevékenységüket, sőt a cég sokszor felvállalta a közköltségek kifizetését is.
Júniusban azonban új kézbe került a létesítmény, az új vállalkozó pedig hivatalosan is felszólította a tekecsapatot, hogy három hónap áll rendelkezésünkre, költözniük kell. A határidő szeptember elején járt le.
A cég képviselője szerint ezt azonban a tekézők nem tették meg, abban reménykedtek, hogy – mint az előd – ez a vállalkozás is megengedi nekik, hogy ott maradjanak a létesítményben.
Azonban az új tulajdonos hivatalosan, törvényszéki végzéssel felszólította a még mindig Elektromaros-Romgaz néven futó csapatot, hogy költözzenek.
Az új cég azért vásárolta meg a létesítményt, hogy abban termeljen, több embernek munkát adjon, és a jövedelemből a saját kölcsöneit is rendezni tudja. Nekik nincs idejük várni – mondta a vállalat szóvivője megkeresésünkre.
A Székely Sport információi szerint a létesítmény korábbi tulajdonosa a marosvásárhelyi tekeklubnak is felajánlotta, hogy szponzorok segítségével vásárolják meg a tekearénát és próbálják meg nyereségesen működtetni azt, rendezvények, bemutatók, események szervezésével.
A Bajnokok Ligája-, világ- és Európa Kupa-győztes, hazai rekordbajnok azonban még mindig abban reménykedik, hogy legalább ezt az idényt kihúzhatja a teremben, és mindeközben lesz idejük arra, hogy új létesítmény után nézzenek.
A teremben egyébként, három klub képviseletében naponta több mint százan edzenek.
A hatsávos tekearéna ma az egyik legmodernebb az országban, Maros megyében csak ez az egy, nemzetközi szintű versenyek megszervezésére is alkalmas terem.
Segítségért kiált tehát a marosvásárhelyi tekesport, szépen lassan ki kell üríteniük a trófeás vitrineket.
Lesz-e, ahová átmenekíteni őket?
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!