A Creil Challenger Cup-on első napján a székelyudvarhelyi duó a döntőig menetelt, megelőzve többek között a háromszoros világbajnok Blázsovics Ádám és a francia Gesmier Romain alkotta párost. A fináléban viszont kiélezett mérkőzésen a francia Julien Grondin–Hugo Rabeux kettős legyőzte a székelyudvarhelyieket.
Az egyéni versenyszámban mindkét góbés könnyedén vette a csoportkört, majd Ilyés a negyeddöntőben szoros mérkőzésen vereséget szenvedett Rabeux-tól.
Az egy héttel ezelőtti, ugyancsak Párizsban rendezett Eaubonne Challenger Cuphoz hasonlóan a creil-i tornán sem lehetett megállítani Györgydeákot: a negyeddöntőben a francia Lionel Beyer-t, az elődöntőben pedig Grondint búcsúztatta.
A fináléban Blázsovics következett, akit szintén sikerült két vállra fektetnie. Így Györgydeák és a Góbék Teqball Team egy hét után ismét első helyet ünnepelhetett az egyéni versenyszámban.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!