A Góbék Teqball Team négy sportolója vett részt a versenyen, egyéniben Györgydeák és Ilyés mellett Feleki Gellért és Incze Dávid is továbbjutott csoportjából.
A két héttel korábbi varsói győzelméhez hasonlóan Györgydeákot ezúttal sem tudták megállítani, a fiatal teqballos ismét világbajnokokat előzött meg, a döntőben pedig a hazaiak francia válogatott játékosát, Julien Grondint győzte le.
Györgydeák Ilyés Szabolccsal együtt a párosok között is döntőt játszott, a finálét azonban a világbajnok Blázsovics Ádám/Bányik Csaba magyarországi páros húzta be. A Feleki Gellért/Incze Dávid páros a francia válogatottól vereséget szenvedve a negyeddöntőben búcsúzott.
Az egyéniben első, valamint párosban a második helynek köszönhetően a párizsi verseny legeredményesebb klubja a székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team lett.
Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.
A téli szünetet kihasználva átalakultak a Szuperliga keretei, a legtöbb új játékost azonban az FK Csíkszereda igazolta. Ilyés Róbert együttese öt új névvel várja a bajnokság folytatását.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Első ízben rendeznek Romániában kutyaszánhúzó világbajnokságot: február 6–8. között a Beszterce-Naszód megyei Rotunda-hágón mérik össze erejüket a sportág legjobbjai.
Miközben Bulgária a jelenlegi ütemben 30 év múlva fogja befejezni tervezett autópályáit, Románia új rekord előtt áll a sztrádaépítés terén – állítja párhuzamba a két szomszédos ország közúti infrastrukturális megvalósításait a bolgár Sega hírportál.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!