Az idei szezon első murvás versenyén 49 páros állt rajthoz. Tempestini és navigátora, Carmen Poenaru favoritnak számított, és már a viadal elején átvette a vezetést. Habár a harmadik gyorsasági szakasz végén Norbert Maior rövid időre megelőzte őket, a címvédő hamar visszaszerezte az első helyet. A Skoda Fabia RS Rally2-vel versenyző páros tíz gyorsasági szakaszból hetet megnyert, és 1:33:36,1 órás összesített idővel ért célba.
A második helyen a Napoca Rally Academy színeiben induló Norbert és Francesca Maior végzett Citroën C3 Rally2-vel. Bár három gyorsaságin is a legjobb időt autózták, két defekt miatt jelentős időt veszítettek, így végül 3 perc 26,4 másodperccel maradtak el Tempestinitől. A dobogó harmadik fokára Sebastian Scîrlet és Sergiu Itu állhatott fel.
A brassói Bíró Antal és a csíkszeredai Sprencz Tamás páros a 29. pozícióban végzett a Can-Am Maverick X3 járművel, míg Adrian Teslovan és Mihai Supuran nyolcadikként zárt, a Ford Fiesta Rally3 Evo autóval 01:47:02,1-es időt produkáltak.
Öt forduló után Simone Tempestini 174 ponttal vezeti a román ralibajnokság összetett állását, mögötte Andrei Gîrtofan (127,6 pont) és Norbert Maior (124,6 pont) következik. A bajnokság szeptember 5–6-án Jászvásáron folytatódik.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Nem tudott kiemelkedő teljesítményt nyújtani az FC Argeș vendégeként a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a hajrában mégis bezsebelte a három pontot a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 7. fordulójában. Ez volt a háromszékiek első sikere idegenben.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
Az erdélyi MCC-nek jelenleg csak a következő hetekre van elegendő anyagi forrása, ezért a tanév a megszokott formában és méretben biztosan nem indul el.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!