A jubileumi eseményen az Udvarhelyi Delfinek Sportklub és az Udvarhelyi Triatlon Club versenyzői képviselték a várost. Gyerekek és felnőttek egyaránt rajthoz álltak, számos érmet gyűjtöttek.
A 8–14 éves korosztály résztvevői 250 méter nyílt vízi úszásban, majd egy 1,5 kilométeres dombos futópályán versenyeztek. A tó 20 Celsius-fokos vize és a terep nehézségei komoly próbatételt jelentettek, főleg azoknak, akik először próbálták ki magukat nyílt vízben.
A 9–10 évesek között Lukács Luca 2., Láger Annaléna 3., Buti Barnabás 2., Nagy Mátyás pedig 3. helyezést ért el. A 11–12 éves kategóriában Gothárd Török Bálint az 1., Bencze Ábel a 2., Kakasy Dorka pedig a 4. helyen végzett.
A 13–14 évesek mezőnyében File Jázmin Cserne 2., Buti Dóra és Szilveszter Zalán egyaránt 3., míg Papp Nóra 4. helyen zárt. Az ifjúsági (18–19 éves) korosztályban Lőrinczi István kiemelkedő teljesítménnyel szerezte meg az aranyérmet.
A felnőttek versenye még keményebb kihívásokat tartogatott: 1500 méter úszás, 30 kilométer terepkerékpár (700 méter szintemelkedéssel), valamint 9 kilométer terepfutás (170 méteres szinttel).
A klub két edzője, Balázsi Lóránt és Buti László csapatváltóban álltak rajthoz, és 2 óra 24 perces idővel a férfi csapatok között a 2. helyen végeztek. Mindössze két perccel maradtak le az első helyezett, jóval fiatalabb párostól. Lőrinczi István egyéniben is teljesítette a teljes távot, és korosztályában 1. helyezést ért el.
A verseny különösen emlékezetes marad azoknak a gyerekeknek, akik most először tapasztalták meg a nyílt vízben való versenyzés kihívásait. A medencés edzések után sokan komoly lélektani és fizikai próbatétel elé kerültek, de kivétel nélkül helytálltak – számolt be a tapasztalatokról Buti László.
Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.
Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Tömegverekedés tört ki a HelloJets légitársaság Tel-Avivból Bukarestbe tartó járatán hétfőre virradóra – közölte a román határrendészet.
Erdélyből Moldván át Dobrudzsába utazva páratlan élmény ellátogatni a világ legnemzetközibb folyója, a Duna deltájába, amely a világörökség részeként eleve egyedi látványosság. Ugyanakkor a nyaralás élvezetét csak fokozza a tenger.
Nicușor Dan mindenkit biztosít, Románia képes megvédeni magát az orosz drónokkal szemben. Téglával támadt felesége nagyanyjára egy férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!