Fángli Henrietta, Mészáros Balázs és Daniel Nicuşan kimagasló teljesítményt értek el a múlt hét végén befejeződött megmérettetésen. A marosvásárhelyi versenyzők mindhárom korosztályban érdekeltek voltak,
három arany-, hat ezüst- és nyolc bronzérmet szereztek.
Fángli Henrietta kizárólag a felnőttek mezőnyében versenyzett, és mindhárom éremből gyűjtött egyet: 100 méteres mellúszásban sikerült győznie, második lett 50 m mellen és harmadik 200 m mellen.
Az ifjúsági kategóriában induló Daniel Nicuşan két országos bajnoki címet nyert 100 m mellen és 200 m vegyesen. Továbbá ezüstérmes lett 50 m és 200 m háton, 200 m mellen és 200 m vegyesen, utóbbin a felnőttek között. Négy bronzérmet is szerzett 100 m gyorson, 100 m háton, 50 m mellen és 200 mellen, utóbbin szintén a felnőtteknél.
Mészáros Balázs a junioroknál bizonyított, 200 m mellen a második helyen ért célba, 50 m gyorson, 100 m gyorson és 200 m vegyesen mind a harmadik helyen végzett.
A hatodik percben szerzett bombagól döntötte el a kiesési rangadót: az FK Csíkszereda idegenben gyűjtötte be a három pontot a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó Szuperliga 25. fordulójában. Sokat érhet ez a siker Ilyés Róbert legénysége számára.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedd este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva az általa meghatározott határokon belül akár 50 százalékkal is csökkentenie kellene a helyi adókat és illetékeket.
Kedd este hat óra körül óriási robajjal omlott össze a szilágycsehi református templom tornya. A felújítás alatt álló templom tornyának megerősítését a munkálatokat végző kolozsvári cég szakembereinek javaslatára belülről már megtámasztották.
A székely emberek példátlan közfelháborodásának oka az anyagilag eleve kitettebb helyzeten túl az RMDSZ elmúlt évekbeli politikájában, valamint az elégedetlenséget kirobbantó adók természetében keresendő – mondja interjúnkban Toró Tibor politológus.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!