A hétvégén kezdődött és vasárnapig tartó csúcseseményen a magyar színeket hét női és hat férfi játékos képviseli, míg a román küldöttséget öt női és négy férfi versenyző alkotja.
A világbajnokság keddi, harmadik játéknapján a női és férfi mezőnyben a 128 sportolót felvonultató főtáblán
a legjobb harminckettő közé jutás volt a tét.
A magyar női keretben két tehetséges székelyföldi versenyző, a marosvásárhelyi Fehér Orsolya és a sepsiszentgyörgyi Bálint Bernadett nagyot küzdöttek, de nem tudtak meglepetést okozni tapasztaltabb ellenfeleikkel szemben: előbbi a cseh Dana Cechovától, utóbbi a holland, de ázsiai származású Li Jie-től kapott ki.
Az esélyesebb magyar játékosok közül Madarász Dóra bejutott a legjobb harminckettő közé, ahol szerdán a szingapúri Feng Tianwei ellen játszik. Pergel Szandra és a legjobban rangsorolt Póta Georgina viszont búcsúztak a további küzdelmektől, miután alulmaradtak a japán Kato Mijuval, illetve a tajvani Liu Hsinggel szemben.
A román csapatból a marosvásárhelyi származású Szőcs Bernadette két győzelemmel kezdett,
előbb a chilei Daniela Ortegát könnyedén győzte le, majd az észak-koreai Kim Namot döntő játszmában múlta felül, a szerdai játéknapon pedig a hongkongi Soo Wai Yammal mérkőzik meg a legjobb tizenhat közé jutásért. Ugyancsak a legjobb harminckettő között folytatja Elizabeta Samara, aki a kínai Manyu Wanggal találkozik. Irina Ciobanu és Daniela Dodean azonban kedden búcsúztak a megmérettetéstől.
A férfi mezőnyben a magyar versenyzők közül Szudi Ádám, Lakatos Tamás és Majoros Bence számára is a főtábla első fordulója jelentette a végállomást. Akárcsak a román keretből a marosvásárhelyi Szőcs Hunornak és Ovidiu Ionescunak, előbbi a görög Gionis Pamagiotis, utóbbi a svéd Anton Kallberg ellen szenvedett vereséget. Továbbjutott viszont az első körből a fiatal Cristian Pletea, de a folytatásban az indiai Sathiyan Gnahasekaran ellen tehetetlen volt.
A női párosok versenyében a nyolcaddöntőbe jutott Madarász Dóra és Pergel Szandra, akárcsak Szőcs Bernadette és Elizabeta Samara kettőse, és szerdán kínai, illetve észak-koreai ellenfelekkel játszanak. Férfi párosban ugyancsak nyolcaddöntős Szudi Ádám és Ecseki Nándor, valamint Ovidiu Ionescu és a spanyol Alvaro Robles. Vegyespárosban szintén a legjobb tizenhat között folytatja Pergel Szandra és Szudi Ádám, valamint Szőcs Bernadette és Ovidiu Ionescu.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Heves zápor csapott le kedden Székelyudvarhelyre és az udvarhelyszéki településekre. A rövid ideig tartó, de rendkívül intenzív esőzés miatt több utcán megállt a víz, pincéket öntött el a csapadék, a falvakban pedig kisebb áradásokat okozott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!