Hirdetés

Szőcs Bernadette először nyert világbajnoki érmet a felnőtt mezőnyben

Szőcs Bernadette és Sofia Polcanova szenzációsan meneteltek, öt mérkőzést nyertek meg a főtáblán. Korábbi felvétel
Fotó: Facebook/Federatia Romana de Tenis de Masa

Hangzatos sikert ért el Szőcs Bernadette, ezüstérmet szerzett női párosban a katari asztalitenisz-világbajnokságon. A marosvásárhelyi sportoló számára ez jelenti pályafutása első dobogós helyezését a felnőtt mezőnyben a világversenyeken.

A marosvásárhelyi származású klasszis három versenyszámban volt érdekelt a Dohában rendezett csúcseseményen. A legjobb európai versenyzőként a világranglista 12. helyét elfoglaló Szőcs Bernadette egyéniben a nyolcaddöntőig jutott, vegyes párosban a fiatal Eduard Ionescuval már az első körben kiestek.

Hirdetés

Szőcs Bernadette női párosban jó barátjával, az osztrák Sofia Polcanovával 10. kiemeltként vágtak neki a küzdelmeknek. Szenzációsan meneteltek, öt mérkőzést nyertek meg a főtáblán, így bejutottak a döntőbe.

A világbajnokság vasárnapi zárónapján az aranycsatában Szőcs és Polcanova a kínai Wang Manyu és Kuai Man alkotta duóval találkozott. A favorit páros játékára nem találták az ellenszert, így három játszmában alulmaradtak, és meg kellett elégedjenek az ezüstéremmel.

Szőcs Bernadette számára a dohai ezüstérem pályafutása első világbajnoki dobogós helyezése a felnőtt mezőnyben!

Videó: Médiatér

Emellett ő az első romániai játékos, aki női párosban világbajnoki érmet szerzett, Maria Alexandru után, aki 1975-ben világbajnoki címet nyert Shoko Takahashival.

Ez az eredmény annál is értékesebb, mivel Szőcs és Polcanova az első európai sportolók 1977 óta, akik női párosban világbajnoki döntőt játszottak.

Az utolsó román női játékos, aki egyéni világbajnokságon felállt a dobogóra, Otilia Bădescu volt, 1993-ban bronzérmet szerzett.

Romániai asztaliteniszező hat év után nyert ismét érmet a világbajnokságon, Ovidiu Ionescu 2019-ben férfi párosban a spanyol Alvaro Roblesszel szintén ezüstöt szerzett.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A Kolozsvári CFR edzője kinézte magának az FK Csíkszereda középpályását

Anderson Ceara utóbbi időben nyújtott teljesítménye nem maradt észrevétlen: a Kolozsvári CFR vezetőedzője, Daniel Pancu nyíltan elismerte, hogy szívesen látná csapatában az FK Csíkszereda 26 éves brazil játékosát.

„Három pontot ajándékoztunk a CFR-nek” – Ilyés Róbert keményen fogalmazott

Az FK Csíkszereda vereséggel tért haza a kincses városból, ahol többször is tévedtek a játékosok. A péntek esti mérkőzés után Ilyés Róbert vezetőedző nem rejtette véka alá véleményét: szerinte csapata saját hibáival megajándékozta az ellenfelet.

Székelyhon

Baleset miatt áll a forgalom Szejkefürdőn – frissítve

Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.

`
Krónika

Vérfürdő a közkedvelt ausztráliai strandon

Legalább tizenkét ember életét vesztette egy fegyveres támadás nyomán vasárnap Sydney legnépszerűbb strandján, a Bondi Beach-en, amelynek közelében hanuka-ünnepség zajlott.

Krónika

Emberölés gyanúja miatt kihantolták a nemrég elhunyt volt igazságügy-miniszter holttestét

Exhumálták hétfőn Rodica Stănoiu volt igazságügyi miniszter holttestét, miután az Ilfov megyei ügyészség emberölés miatt indított büntetőeljárást a korábbi tárcavezető halála ügyében.

Főtér

A bölény az új medve, az állatok elkezdtek bejárni a gazdaságokba, az emberek félnek este kimenni – hírek kedden

Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.

Ez is érdekelheti

Sznúker, sí, kosárlabda és angol foci – kedden a tévében

Változatos kínálat várja a nézőket kedden: elrajtolt a nyílt skót sznúkerbajnokság, alpesi síverseny lesz Courchevelben, magyar érdekeltségű kosárlabdameccs a Bajnokok Ligájában, valamint a Chelsea cardiffi vendégjátékával zárjuk az estét.

Az országos bajnokságon állt dobogóra a Csíkszeredai VSK úszója

Bronzérmet szerzett Bencze Biblia Zselyke a hétvégén Csíkszeredában megrendezett utánpótlás rövid pályás országos úszóbajnokságon. A helyi VSK valamennyi sportolója egyéni csúccsal zárt.

Zárul egy újabb játéknap a Szuperligában – a hétfői sportműsor

Két találkozó maradt hátra a labdarúgó élvonal huszadik fordulójából, ezeket játsszák le. A focimeccsek mellett kézilabda és sznúker.

Tévében az udvarhelyi futsalosok, véget ér a női kézivébé – vasárnapi sportműsor

Sportokban gazdag vasárnap vár ránk. Az év utolsó meccsén a VSK Székelyudvarhely a Galaci Unitedhez látogat, Rotterdamban véget ér a női kézivébé, folytatódnak a téli sportok világkupái, láthatjuk az AC Milant, a Juventust és a Real Madridot is.

Foci és téli sportok minden mennyiségben – a szombati sportműsor

Téli sportokkal indul, labdarúgó-rangadókkal zárul a szombati sportkínálat: világkupák síben, hódeszkában és sílövészetben, közben topligás meccsek LaLigából, Serie A-ból, Bundesligából és a hazai bajnokságokból is.

Pályán a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda – pénteken a tévében

Erős felvezetővel futunk neki a hétvégének, igazán gazdag program vár ránk pénteken: ebből kiemelkedik a Sepsi OSK idei utolsó mérkőzése – a Conordia Chiajnát fogadja –, illetve az FK Csíkszereda kolozsvári kiszállása a CFR-hez.

Lotti újra a dobogón: Kézdivásárhely büszkesége második lett Észtországban

Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.

Főszerepben az európai kupasorozatok – a csütörtöki sportműsor

A nap síkrosszal és sznúkerrel indul, este pedig jégre lép a román hokiválogatott. Folytatódnak az európai kupaküzdelmek: a Ferencvárosi TC, az FCSB és az Universitatea Craiova egyaránt hazai pályán bizonyíthat az Európa- és a Konferencia-ligában.

Hazai pályán a világ tetején és néha a gödör alján – Helyzetbe hozunk!

Két székely aranyérem a teqball-vb-n, fordulatokkal teli hétvége az Erste Ligában, hullámzó teljesítmény a focibajnokságokban és tanulságos események a kézilabdavébén. Itt a Helyzetbe hozunk! legújabb része.

Negyeddöntőt játszik a kézivébén a magyar válogatott, Puskás–FCSB az ifi BL-ben – a szerdai sportműsor

Húsz év után juthat a legjobb négy közé a világbajnokságon a magyar női kézilabda-válogatott, ezért a társrendező hollandokat kell legyőznie. A Bajnokok Ligája ifi kiadásában magyar–román párharcot rendeznek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!