Az éremszerzés Ráduly Annamáriának sikerült, aki a női váltó tagjaként a dobogó legalsó fokára állhatott fel. A csíkiak helyezései: Simion Suciu (Elit kategória) – 5 hely sprintben, 13. hely középtávon és 17. hely hosszú távon; Ráduly Annamária (Elit kategória) – 12., 13. és ismét 13. hely; Ráduly Réka (U16-os korosztály) – 17., 14. és 12. hely.
A váltóversenyeken a Ráduly Annamária, Veronica Minoiu és Andra Anghel alkotta csapat bronzérmes lett, míg a Simion Suciu, Barkász Dániel, Roman Ciobanu trió 4. helyen végzett, és szintén negyedik lett a Ráduly Réka, Valentina Marcu és Alina Teca alkotta ifjúsági váltó.
A délkelet-európai bajnokság Masters kategóriájában rajthoz állt Ráduly Róbert Kálmán is, aki az 50 év felettiek korosztályában középtávon és sprintben is közel állt az éremszerzéshez, de végül mindkét alkalommal 4. helyen ért célba, hosszú távon pedig 6. lett.
Nem maradt több kérdés: a Sepsi OSK búcsúzott az élvonaltól, miután vasárnap vereséget szenvedett az Unirea Slobozia vendégeként. A lefújás után mély csend, könnyek és keserű őszinteség jellemezte a háromszékiek hangulatát.
Az FC Argeș négyet vágott az FK Csíkszeredának a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában. Végül a harmadik helyen zárt a székelyföldi együttes, a következő idényt a Szuperligában kezdi.
Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.
A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.
A bukaresti Otopeni repülőtéren bukkant fel George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje hétfőn reggel, amikor már biztossá vált, hogy elvesztette az államfőválasztást.
Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!