Utánanéztünk, és elkönyvelhető, hogy a 2019–20-as idényben nem volt egyetlen olyan országos szintű alpesisí-verseny sem Romániában, ahol valamelyik korosztályban ne ért volna el legalább egy székelyföldi síző dobogós helyezést. A koronavírus-járvány terjedése miatt az országos és a sportiskolás bajnokságoknak csak a felét tudták megrendezni, és ezzel véget is ért a síszezon. Megkérdeztük az érintetteket.
A csíkszeredai kis sízőket Csizmás Judit, ifj. Bíró Tibor és Péter Zsombor tanárok készítették fel. Bíró Tibor: „Annak ellenére, hogy a sportiskoláknak kevés a pénzük és még a hóhiány is nehezítette a dolgunkat, jónak ítélem az eredményeket. Hargitafürdőn, Csíksomlyón és Gyimesfelsőlokon tudtunk készülni.
A 14–16 éves sportolóink közül Balog Kriszta, Balog Kincső, Laczkó Csanád, Fogas Oszkár és Mánya Szilas a legtehetségesebbek, ők értek el szép eredményeket az elmúlt szezonban, dobogósok lettek az országos bajnokságokon, és
A kisebbekkel Csizmás Judit kolléganőm foglalkozik, ott is számos tehetséges gyerekünk van.”
Balázs Lehel és Elekes László edzők készítették fel a Gyergyószentmiklósi ISK fiatal sízőit. Elekes szerint
a gyergyói alpesi sí történetének legjobb idénye zárult, soha nem szerepeltek ilyen jól a sízők.
Közülük kiemelkedik Zöld Róbert, aki nemzetközi szinten is bizonyított, nemzetközi versenyen ért el dobogós helyezéseket korosztályában. A gyergyói sportiskola sízői az idény elején Maroshévízen készültek, majd miután beindultak Borszéken a felvonók, ott folytatták az edzéseket.
Zöld Róbert mellett a nagyobbak közül Keresztes Előd, Bencze Márton, Lőrincz Eszter, Vargyas Szilárd és Vargyas Adorján nevét említeném a legeredményesebb sportolóink közül, a kisebbeknél pedig Fehér Dorottya, Miklós Levente, Romfeld Bence, Saitoc Zsolt, Balázs Szabolcs, Bernád Gergő és András Tibor képviselte becsülettel a Gyergyószentmiklósi ISK-t.”
A Maroshévízi ISK alpesi sízőit Ionel Pop edző készítette fel. „Tekintettel arra, hogy kevés havunk volt ebben a szezonban,
megpróbáltunk a legkisebbekkel az összes környékbeli kupaversenyre, megyei bajnokságra eljutni.
A 10–12 éves sportolóink közül Szabó Anett, Andrada Bobrog és Bogdan Bobrig voltak a legeredményesebbek, a nagyobbak közül pedig Hámos Roxána, Ioana Casiana Jurcă, Riana Maria Suvar és Ioana Ambrus képviselték jó eredményekkel Maroshévízt. A hévízi alpesi sízők közül kiemelkedik Hámos Roxána, aki klubszinten a Maroshévízi ISK-t képviseli, nemzetközi versenyeken pedig Magyarországot. Hámos 4. lett a Brassópojánán megrendezett magas színvonalú FIS-versenyen.”
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!