A verseny hetedik kiírásán 13 pár (26 játékos) vett részt, két fordulós páros verseny volt, minden pár játszott minden ellenfelével két-két leosztást, összesen 48 leosztásban mérték össze tudásukat a versenyzők.
Nyert a mindkét fordulóban kitűnő teljesítményt nyújtó Ördög Róbert–Illyés László csíkszeredai duó 63,3%-al, második helyen Vidámi István (Marosvásárhely) és Magyari Zoltán (Csíkszereda) végzett 60,0%-al, a harmadik helyezett pedig a György Attila–Mánya Loránd csíkszeredai kettős lett 56,1%-al.
Különdíjban részesült a 4. helyen végző csíkszeredai András A. Zoltán–Márton Zoltán József páros (53,6 %).
A legjobb vegyes-párosnak a Daday Ildikó–Daday Zsolt kettős bizonyult, a legjobb női párosnak járó díjat Bertalan Zsuzsa és Bertalan Anikó érdemelte ki. Különdíjat kapott még a vetélkedő legfiatalabb játékosa, Daday Lehel, akit édesapja, Daday Hunor készített fel és aki Csíszér Elemérrel nagyon jó, 5. helyezést ért el.
Bíró Zoltán
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Vasárnap este az 56. percig fej-fej mellett haladtak a felek a Brassói Corona és a Gyergyói HK közötti hokirangadón. A végjátékban jobban kijött a lépés a házigazdáknak, helyet cserélt a két együttes a tabellán.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Harmincöt éve szolgál Marosszentgyörgyön, nemrég jelent meg a századik verseskötete, és december elején a prefektúra is kitüntette a közösségért végzett szolgálatáért. Baricz Lajos római katolikus plébánossal a szolgálatáról és az ünnepről beszélgettünk.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!