Szezonbeli első győzelmét szerezte meg a nagyszebeni csapat

Orbán Zsolt 2020. szeptember 18., 20:28 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 16:43

Vendégsikerrel kezdődött a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának negyedik fordulója. A pénteki nyitómeccsen az FC Hermannstadt hátrányból fordítva két góllal győzött a pályaválasztó Chindia Târgoviște ellen. Ruben Alves csapata először nyert az új bajnoki idényben.

Repül a szabadrúgás: góóóól! Fotó: FC Hermannstadt/Facebook

A ploiești-i Ilie Oană Stadionban abszolút háromesélyes meccsel rajtolt el a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság negyedik fordulója. A négypontos Chindia Târgoviște az első három körben két döntetlent játszó, illetve Kolozsváron papírforma-vereséget elkönyvelő FC Hermannstadtot fogadta.

A mérkőzésnek az első félideje hozott élvezetesebb játékot, három gól is született a játékrészben.

A 10. percben az exdinamós Daniel Popa csapott le egy elhibázott hazaadásra, és Cristiano-kapust könnyedén kicselezve előnybe lőtte a Chindiát.

A szebeniek azonban fordítottak a szünetig, Romario Pires büntetőt értékesített, majd a Sepsi OSK-nál is megfordult Andrei Sîntean tekert be nagyszerűen egy szabadrúgást.

A második 45 percben előbb Popa, majd Yameogo állt közel az egyenlítéshez, de mindkét lehetőség kimaradt, a végjátékban pedig a cserepadról érkező David Mayoral egy rosszul visszafejelt labdából belőtte a vendégek harmadik gólját.

Sîntean mellett a Sepsi OSK további három korábbi játékosa is pályára lépett a nyitómeccsen:

a házigazdáknál Tomas Diazt sérülés miatt már az első félidőben le kellett cserélni, a vendégeknél Ousmane Viera végigjátszotta a találkozót, míg Goran Karanovic félórányi lehetőséget kapott spanyol edzőjétől.

A szebeni csapat szezonbeli első győzelmével megelőzte a Chindiát a tabellán.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 4. forduló
Chindia Târgoviște–FC Hermannstadt 1–3 (1–2)
Ploiești, Ilie Oană Stadion
Gólszerzők: Popa (10.), ill. Romario Pires (31., büntetőből), Sântean (40.), Mayoral (82.)
Chindia: Moldovan – Căpușă, Pițian, Dinu, Iacob (Dumitrașcu 85.) – Neguț, Dulca, Ioniță, Berisha (Yameogo 67.) – Popa (Florea 66.), Diaz (Rață 29.). Edző: Emil Săndoi.
Hermannstadt: Cristiano – Scarlatache, Viera, Stoica – Caiado (Mustivar 88.), Dâlbea, Romario Pires, Opruț – Sîntean (Mayoral 69.), F. Fortes (Karanovic 62.), Jo Santos. Edző: Ruben Albes.
Vezette: Cătălin Buși (Râmnicu Vâlcea)