Hirdetés

Székelyudvarhelyi ISK-SZAK: furcsa évben, páratlan eredmények

Mindenki tudja, miért dolgozik, hova érhet el
Fotó: Erdély Bálint Előd

2021. január 06., 15:22

Fennállása legjobb évén van túl a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK. A férfi asztalitenisz-együttes a nemzetközi porondon jól teljesített, hazai színtéren, a Szuperligában közel volt ahhoz, hogy érmet szerezzen, az új évadban pedig az élbolyból várja a folytatást.

2021. január 06., 15:22

A legeredményesebb év a 2020-as volt a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK számára. Még a pandémia előtt letudta szereplését az Európa Kupában, ahol a legjobb nyolc között búcsúzott a Bajnokok Ligájából kieső Sporting Lisszabonnal szemben. A februári összecsapást követően hosszú szünet következett, az országos bajnokságot, a Szuperligát csak októberben zárták le, a székelyföldiek ötödikek lettek.

Egy hónapra rá pedig már indult a következő szezon. A György Szilárd, Sebastian Loso, Lucian Filimon, Cservik Krisztián és Tamás Szabolcs által alkotott együttes az őszi teremtornát hat győzelemmel és egy vereséggel zárta, így hármas holtversenyben, az élről várhatják a tavaszi folytatást.

György István, az ISK-SZAK edzője büszkén összegzett, elmondta, ebben a furcsa évben a klub fennállása legjobb eredményét tudja felmutatni.

„A profi szemlélet hozta ezeket. Mindenki a csapatnál, edző, játékos, támogató rájött, megértette, hogy nem szabad kicsiben gondolkodni, hanem nagy célokat kell kitűzni és elérni. A komoly munkának csak így van eredménye.”

Hirdetés

A klub nem csupán felnőtt szinten teljesít jól, remek utánpótlással is rendelkezik. A fiatalok egy része a nagyok között, a B osztályban versenyez. Tavaly csupán az ifi 1-es korosztályban volt országos csapatdöntő, ott ötödikek lettek. A 3-as korcsoportban az udvarhelyiek második kiemeltek voltak – komoly éremeséllyel, míg a kisebbeknél vezették az egyéni országos ranglistát.

Ami igazán fontos, hogy az utóbbi években az ifjúságiak szintjén nálunk alig volt lemorzsolódás.

A fiúk megértették, hogy mi a fontos, megtalálták helyüket a klubon belül. Az országban alig lehet arról beszélni, hogy nevelőegyesületek legyenek, nálunk pedig a most feltörekvő nemzedék jelenti a jövőt.

Igaz, hogy a kiváló eredményekért szükséges, hogy kinti asztaliteniszezőket hozzunk, de ki merem jelenteni, hogy csak udvarhelyi játékosokkal jelen pillanatban elérnénk, hogy benn maradjunk a Szuperligában” – fejtette ki a klub edzője, vezetője.

György István szerint a Szuperliga dobogója az egyik célktiűzés •  Fotó: Kocsis Balázs Galéria

György István szerint a Szuperliga dobogója az egyik célktiűzés
Fotó: Kocsis Balázs

Ami az idei terveket illeti, az ISK-SZAK várja, hogy házigazdája legyen az Európa Kupa csoportkörének. A nemzetközi szakszövetség két ízben már elhalasztotta az előzőleg kitűzött időpontot, a legújabb fejlemények szerint február utolsó hétvégéjén a városi sportcsarnokban fogadják az ukrán, portugál és horvát ellenfelet.

A Szuperliga tavaszi tornáját február 11–14. között rendezik, az ISK-SZAK kérte a honi szövetséget, hogy Székelyudvarhely legyen ennek a helyszíne. A B osztályban az egyik fiókcsapat a feljutásért harcolhat. Ami az ifi bajnokságokat illeti, a szövetség elhelyezte a versenynaptárban a kiírásokat, de egyelőre nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy a meccseket le is játsszák.

Ezt az évet nehéz lesz egyelőre felülmúlni. Elsősorban azért, mert minden egyik napról a másikra változik.

A nemzetközi porondon minél több kört akarunk teljesíteni, itthon pedig elcsípnénk egy érmet” – fogalmazta meg a célkitűzéseket György István.

Ami az ISK-SZAK anyagi hátterét illeti, több támogató megszűnt vagy egyszerűen nem tudta biztosítani az eddigi összegeket, de a klubvezető olyan összefogásról beszélt, amely példás: ahogy egy ajtó bezárult, újak nyíltak meg.

Bár kevesebb pénzből kell gazdálkodniuk, bíznak abban, hogy nem lesznek nagyobb problémák a csapatnál, túlvészelik ezt az időszakot.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elhunyt Jenei Imre

Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.

Megszakította a Voluntari veretlenségi sorozatát és a felsőházba lépett a Sepsi OSK

Nagy skalpot gyűjtött be a Sepsi OSK, amely idegenben vetett véget a Voluntari hat meccse tartó veretlenségének. Ovidiu Burcă csapata álomrajtot vett és magabiztos játékkal lépett a felsőházi helyek közé a 2. Ligában.

Székelyhon

Beazonosította a rendőrség az udvarhelyszéki zászlórongálások gyanúsítottjait

Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.

`
Krónika

Veszélyes baleset: ezer liter gázolaj folyt szét egy erdélyi töltőállomáson

Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.

Krónika

Első ízben lett homoszexualitását nyíltan vállaló színész az év „legszexibb férfija”

Jonathan Bailey brit színész lett a People magazin történetének első nyíltan meleg férfija, akit „a legszexibb férfinak” választottak.

Főtér

Autót vásárolt a háromhetes csecsemője árából egy fiatal pár – hírek pénteken

Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.

Ez is érdekelheti

Kaotikus volt a szezonjuk, mégis helytállt a székelyföldi ralipáros

Norbert és Francesca Maior győzelmével zárult a 2025-ös román ralibajnokság. A székelyföldi Teslovan–Cseh duó a kiváló nyolcadik helyen végzett az Argeș Ralin, amely az idény legszorosabb és leglátványosabb futamait hozta.

Magyarországon a Sepsi-SIC az Európa Kupában, újabb párharcok a Bajnokok Ligájában

Két egyéni mellett több csapatsportágat is követhetünk szerdán a képernyőn: a programból kiemelkedik a Sepsi-SIC magyarországi találkozója a női kosárlabda Európa Kupában, valamint a Bajnokok Ligája több érdekfeszítő párharca.

A Constantine-pletyka és a média felelőssége – Helyzetbe hozunk!

Véget ért a GYHK parádés győzelmi sorozata, közben a hazai játékosok remekelnek az Erste Ligában. Békés kupaderbi és Burleanu Csíkszeredában, buszrongálás Craiován. Itt a Helyzetbe hozunk! legújabb része.

Csíkszeredai fiatal nyerte a fővárosban megrendezett nemzetközi bowlingbajnokságot

Újabb rangos nemzetközi tornát hódított meg a csíkszeredai Balázs-Bécsi Máté: a 2025-ös Bukaresti Nemzetközi Bowling Open döntőjében 226 ponttal győzött, miután az elődöntőből 267 egységgel jutott be a fináléba.

Pályán a Sepsi OSK, csúcsrangadók a Bajnokok Ligájában – a keddi sportműsor

Idegenben lép pályára a Sepsi OSK, amely kedden délután az FC Voluntari ellen folytatná jó sorozatát. A labdarúgó Bajnokok Ligájában csúcsrangadókat rendeznek: a Liverpool a Real Madridot, a PSG pedig a Bayern München-t látja vendégül.

A tengerpartra utazott az FK Csíkszereda – a hétfői sportműsor

Zárul a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának odavágója. Az FK Csíkszereda a Konstancai Farul otthonában lép pályára. Az olasz és spanyol focibajnokságok mellett WTA-világbajnokság és sznúker még a felhozatalban.

Tenisz, kerékpár, kézilabda és sok foci – vasárnapi sportműsor

Több kiemelkedő tenisztorna közül választhatunk, a női kézilabdázók a Bajnokok Ligájában, a férfiak a Kárpátok Kupáján játszanak. Olasz, spanyol és romániai focibajnokik mellett lesz még sporttánc és műkorcsolya is.

Egy sportfotós, aki az álmait éli – interjú Pál Zoltánnal

Sportfotózás, portré képek készítése, rádiós műsorvezetés, asztaliteniszezés, férji és családapai szerep – még felsorolni is sok, de a csíkszeredai Pál Zoltán mindezen feladatokban nap mint nap helytáll.

Képernyőn a Marosvásárhelyi ASA meccse és a magyar örökrangadó

Tartalmas nap vár ránk szombaton a képernyő előtt, kora délután pályára lép a Marosvásárhelyi ASA a labdarúgó 2. Ligában, aztán főleg teniszt és kézilabdát nézhetünk, este több topcsapat játszik, valamint összecsap a Ferencváros és az MTK az örökrangadón.

Székely fölény Plovdivban – Szabó Norbert triplázott, még több bajnoki címet szereztek a romániai pályakerékpározók

Szabó Norbert, a Sepsi-SIC pályakerékpárosa fantasztikus formában zárta a plovdivi országos viadalt: sprintben, keirinben és 1 kilométeres időfutamban is aranyérmet szerzett. A viadalon más székely sportolók is bajnoki címet ünnepelhettek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!