A lányok 80 méteres síkfutásában Kuti Ágnes a negyven indulóból az ötödik legjobb idővel került a döntőbe, míg Lukács Renáta a kilencedik helyen végzett, így épp lemaradt a továbbjutásról. A fináléban Kutinak nem sikerült megtartania pozícióját, így nyolcadik helyen zárta a versenyt (11.27 mp.).
A fiúknál Szász Kristóf szintén döntőbe került, míg testvére, Ákos a 9., Tófalvi Csanád pedig a 17. helyen zárta a sprint számot. Kristófnak sikerült javítania a döntőben, és hetedikként ért célba (10.55). A 12 éveseknél File Ardó szintén lemaradt a döntőről, a 9. helyen zárta a versenyt (11.51).
Távolugrásban Lukács Renáta 4 cm-el maradt le a dobogóról, 4,71 m-es ugrása a negyedik helyet jelentette. Kuti Ágnesnek sem sikerült megjavítania egyéni legjobbját, ő 4,70 m-el az ötödik helyen végzett .
A fiúknál Szász Ákos nem került döntőbe, itt is 9. helyen végzett (4,36 m), Tófalvi Csanád 4,46 m-el a nyolcadik lett, míg File Ardó a döntőben 4,31 m-el az 5. pozícióban végzett.
Szász Kristóf habár nem tudta megjavítani egyéni legjobbját, így is 5,13 méterre ugrott, amivel megszerezte a második helyet, így a díjkiosztón felállhatott a dobogóra és az ezüstérmet akasztották a nyakába.
„Nagyon sok munka van befektetve, és ez az eredményeken is látszik, csak gratulálni tudok a tanítványaimnak. Egyik szemem sírt, a másik meg nevetett, mikor elindultunk, mivel három kimagasló teljesítményre képes sportolóm is itthon maradt, Szűcs-Olcsváry Zete sérülés miatt nem tudott eljönni velünk, Dobai Pataky Réka az utolsó edzésen, indulás előtt rossz gátvétel közben elesett és eltörte a csuklóját, míg Bencze Ajnácska indulás előtt betegedett meg” – összegzett Buti László edző.
Milyen jól illenek egymáshoz! Igazi szép pár! És milyen jól egyeznek! – szokták mondogatni olyankor, amikor egy jól alakult házasság mindkét tagja, a házaspár gondtalan, másoknak is tetsző, példás családi életet él.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Egy 70–80 méteres szakadékból került elő annak a motorosnak a holtteste, akit csütörtökön megtámadott egy medve a Transzfogarasi úton, a Vidraru-tó közelében.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Medve végzett egy olasz turistával a Transzfogarasi út Argeș megyei szakaszán – közölték a hatóságok csütörtökön.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!