Ezen a héten a Nagy Ferenc Edzőterem és a székelyudvarhelyi sportcsarnok ad otthont az U13-as romániai fiúasztalitenisz-válogatott edzőtáborának. A csapat egyik edzője, György István tizenkét sportolót hívott meg, napi három edzést vezet számukra.
A tréner mellett Toró Dávid is hazainak számít, ahogy a Székelyudvarhelyi ISK tehetséges sportolóinak is kapóra jött, hogy a legjobbak itt vannak a városban, ők is csatlakoztak a kerethez, együtt edzhetnek velük.
„Remek körülmények között tarthatjuk a foglalkozásokat. Ezúttal ez az összetartás a játékról szól. Nagy verseny ebben a naptári évben már nem lesz, de januárban világkupa-tornára utazunk. Van, aki kiöregszik ebből a korcsoportból, ilyen Toró Dávid is, így a jövő szezon keretét jelenleg alakítjuk ki” – mondta el a Székely Sport felkeresésére György István, a romániai U13-as válogatott egyik edzője.
Egészen remek idényt tudnak maguk mögött, rendre ott voltak az Európa- és világkupák dobogóján, illetve a májusi U13-as Európa-bajnokságon csapatban bronzérmet szereztek.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Másfél hónap alatt oldódott meg Nyikita Melnyicsuk vízumproblémája, így a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa megérkezett az országba és hamarosan csatlakozik a társaihoz.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
További hírek: petíció indult, hogy a repülőn utazó családtagokat egymás mellé ültessék a légitársaságok. Egy Maros megyei sofőr az önkívület határára itta magát, utána volán mögé ült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!