Jól szerepeltek a székelyföldi sportolók az Arad megyei Gyorokon megrendezett felnőtt országos egyéni cselgáncsbajnokságon, amely Románia egyik legerősebb hazai dzsúdóversenyének számít.
A legnagyobb sikert a VSK Csíkszereda versenyzője, Lajos Orsolya érte el, aki a 63 kilogrammos súlycsoportban országos bajnoki címet szerzett. A csíkszeredai klub további értékes helyezéseket is elkönyvelhetett: a férfiak 81 kilogrammos mezőnyben Radvánszki Szilárd bronzérmet nyert, míg Ládó Ákos az ötödik helyen végzett. A VSK Csíkszereda sportolóinak felkészítését Papp Róbert Flórián és Albu Botond irányította.
Háromszéki szempontból is sikeresnek bizonyult a hétvégi országos bajnokság. A kézdivásárhelyi Nagy Mózes ISK sportolója, Tamás Gábor, valamint a céhes városból származó, de a Kolozsvári U színeiben versenyző Simon Tege egyaránt a 60 kilogrammos súlycsoportban lépett tatamira. Simon Tege egészen a döntőig jutott, ahol végül vereséget szenvedett Alin Șorici ellen, így ezüstérmet szerzett. Tamás Gábor szintén dobogóra állhatott, miután bronzérmesként zárta a versenyt. A két háromszéki sportoló edzője: Veres László.
Marosvásárhelynek is jutott helyezés: a Marosvásárhelyi CSU sportolója, Cosmin Huza az 73 kilogrammos kategóriában az ötödik helyen végzett.
Férfiak, 60 kg: Alin Marian Șorici (CS Star Mioveni / CSM Pitești), 66 kg: Alexandru Matei (Bukaresti Dinamo), 73 kg: Ioan Dzitac (Nagyváradi CSM), 81 kg: Adrian Sulcă (Bukaresti Dinamo), 90 kg: Laurențiu Gliga (CSM Pitești / CS Vâlcea), 100 kg: Alexandru Sibișan (Gyulafehérvári Unirea), 100 kg: Darius Dobre (CSM Pitești), nyílt verseny: Rareș George Rotaru (Bukaresti Dinamo).
Nők, 48 kg: Laura Bogdan (Gyulafehérvári Unirea), 52 kg: Ioana Catană (Kolozsvári CSM), 57 kg: Vanessa Tolea (CSM Pitești / Kolozsvári U), 63 kg: Lajos Orsolya (VSK Csíkszereda), 70 kg: Amanda Torres Zuaznabar (Bukaresti Rapid / Bukaresti 5. sz. ISK), 78 kg: Gorguet Maidelines Veranes (Szatmárnémeti Olimpia), 78 kg: Maria Roxana Visa (Nagyszebeni CSM), nyílt verseny: Maria Roxana Visa (Nagyszebeni CSM).
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!