HIRDETÉS

Székelyek a magyar ökölvívás vezetésében

A MÖSZ új vezetése. A hátsó sorban a legszélén Huszár Dávid mellette Darvas Csaba
Fotó: Magyar Ökölvívó Szakszövetség

Tisztújítást tartott a hétvégén a Magyar Ökölvívó Szakszövetség, melynek során Kovács Istvánt választották új elnökké. A vezető testületetekbe Darvas Csaba és Huszár Dávid személyében a székely boksz két képviselője is bekerült.

Most már nem csak az országos és nemzetközi versenyeken szerepelve kapcsolódik be a magyar ökölvívás körforgásába a gyergyószentmiklósi Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub, közösen a magyarországi testvérklub Felcsút SK-val, hanem a sportág vezetésében is szerepet vállal.

A Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) tisztújító közgyűlésén a magyar boksz eddigi utolsó magyar olimpiai bajnokát Kovács István Kokót választották elnöknek. Amint Huszár Árpád az EGÖSK vezetője a Székely Sport megkeresésére válaszolva elmondta, Kokóval több egyeztetésük is volt az elmúlt időszakban és benne látják a lehetőséget, hogy a sportágat vissza emelje oda, ahol valamikor volt, azaz újra a boksz nagyhatalmak közé kerüljön.

HIRDETÉS

„Ahhoz, hogy bokszolóink világversenyeken dobogós helyezést érjenek el, a világ legjobbjaival (Oroszország, Üzbegisztán, Kazahsztán, Azerbajdzsán, Örményország csapataival) kellene rendszeres közös munkát folytatni, edzőtáborokat szervezni, ahol a versenyzők és az edzők is fejleszthetik szakmai tudásukat.

Azok a sportolók akik jelenleg az utánpótlás korosztályban versenyeznek, 4-8 év múlva kell képviseljék nemzetünket az olimpián. Ez a hosszú távú koncepció ami elkezdődik, minimum 10-12 évről kell szóljon. Ha van rend és rendszer, akkor lesz eredmény. A zavarosból néha ki lehet halászni egy-egy tehetséget amely mögé bebújhat az egész sportág. Törekedjünk minél több kiváló teljesítményű ökölvívót felnevelni.

Ne tehetséget halásszunk, hanem következetes, kitartó, kemény munkával érjük el az eredményeket, hogy ismét a világ élvonalába tudjuk emelni a magyar ökölvívást” – fogalmaz Huszár Árpád.

Hozzátette, hogy a magyar sportolóknak mind fizikálisan, mind technikailag nagyon sokat kellene fejlődniük, hogy utolérjék a nagy ökölvívó nemzeteket, de a nemzeti öntudatukat, a magyar színekért való győzni akarást is meg kell erősíteni.

Amióta 2021-ben az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub a magyarországi testvérklubbal a Felcsút SK-val együttműködve megjelent a magyarországi országos versenyeken 33 bajnoki címet és Magyar Kupa aranyat szereztek, de Európa-bajnokságokon, világbajnokságokon is dobogós és pontszerző helyek megszerzésével gyarapították a magyar eredménylistát.

Huszár Árpád pedig öt világversenyen segítette a magyar válogatottat edzőként. Ezt a munkát ismerték el a MÖSZ-nél amikor felkérték az egyesület vezetőit, hogy vállaljanak szerepet a sportág szakszövetségének vezetésében. Darvas Csaba az MÖSZ elnökségének tagjaként, Huszár Dávid az ellenőrző testületben dolgozva segíti mostantól Kovács Istvánt és a magyar ökölvívás fejlődését.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Leszerepelt a román válogatott a hazai barátságos mérkőzésén

Szabadnapos volt a román labdarúgó-válogatott a világbajnoki selejtezősorozatban. Tétmérkőzés helyett barátságos meccset játszott, amelyen 3–0-ra veszített Kanada ellen.

Szinte teljesen átalakult a keret, de erősödött vagy gyengült a Sepsi OSK?

Gyökeres változást hozott a klub életében az élvonalból való kiesés: a labdarúgó 2. Liga idei szezonjára szinte teljesen kicserélődött a Sepsi OSK kerete. Az átigazolási időszak végéhez közeledve 13 érkező és 13 távozó játékost számolhatunk.

Székelyhon

Jogosítvány nélkül kvadozó fiatalt üldöztek a rendőrök

Orvosi ellátásra szorult azt a 18 éves fiatal, aki menekülni próbált a rendőrök elől miután lebukott, hogy rendszám nélküli kvaddal közlekedik.

`
Krónika

Kibeszéletlen katasztrófa: Parajd és a sóbánya bizonytalan sorsa

Nemcsak a parajdi sóbánya katasztrófájáért felelősök adminisztratív és büntetőjogi elszámoltatása topog egy helyben, hanem a bánya jövőjével kapcsolatban sem körvonalazódik egyértelmű álláspont.

Krónika

Az RMDSZ Maros megyei szervezete kiáll Szászrégen korrupcióval vádolt polgármestere mellett

A RMDSZ Maros megyei szervezete kiáll Szászrégen polgármestere mellett, aki ellen hivatali visszaélés miatt emelt vádat a román korrupcióellenes ügyészség (DNA) – tudatta a területi szervezet szombaton hivatalos Facebook-oldalán.

Főtér

Egy kisváros, amelyet „elnyelt” a sós víz: Marosújvár tükör-képe

Az ember körbesétálja a hajdani bányavároska központját: mintha bizarr bálnatemetőben járna. Arra gondol, az Isten meg az ember jól megverte a helyet. Aztán kiderül, vannak őrangyalai is.

Ez is érdekelheti

Parádéztak, mindent besöpörtek hazai pályán a Góbék teqballosai

Mind a négy kategóriában a házigazda Góbék Teqball Team sportolói diadalmaskodtak a hétvégén Székelyudvarhelyen megrendezett rangos nemzetközi tornán.

Képernyőn az FK Csíkszereda meccse, vb-selejtezők, US Open-döntő – a vasárnapi sportműsor

Igazán színes a felhozatal, szurkolhatunk az FK Csíkszereda női focicsapatának, tovább dübörögnek a labdarúgó vb-selejtezők, álomdöntő az amerikai tenisztornán. Egy helyen, mit és hol nézhetjük.

Írországban kezdi a vb-selejtezőt a magyar válogatott – a szombati sportműsor

Nagyon nehéz, de legalább annyira fontos meccs vár Marco Rossi legénységére Írországban. Középpontban a világbajnoki selejtezők a szombati sportkínálatban, de képernyőre kerül még motor- és autósport, kézilabda és sportmászás is.

Folytatódnak a vb-selejtezők, a román válogatott barátságos meccset játszik

Több mérkőzés közül válaszhatunk pénteken este a világbajnoki selejtezőkben, kiemelkedik az Ukrajna–Franciaország párharc. A román válogatott barátságos meccset játszik Kanada ellen. Újabb szakasz a Vueltán, elődöntő és döntő az US Openen.

Csíkszeredában nem jött össze, Székelyudvarhelyen minden aranyat begyűjtenének a Góbék

Négy kategóriában zajlanak a küzdelmek hétvégén a Challenger Teqball League székelyudvarhelyi versenyén. Egy héttel korábban a csíkszeredai tornán a házigazda Góbék sportolói lemaradtak egy aranyéremről, ezúttal viszont mind a négyet begyűjtenék.

Kommandótól Gyomaendrődig: készen állnak az új idény kihívásaira a sepsiszentgyörgyi karatékák

A Sport-All Sport Club karate szakosztálya augusztus elején kezdte meg felkészülését az őszi idényre, és már az első hónapban három kemény edzőtáborban hangolódtak a versenyzők.

Véget ér a várakozás, bemutatják a Bölöni-filmet

Jóval az országos mozipremier előtt, jövő héten Magyarországon bemutatják a Bölöni – az erdélyi legenda című filmet. A minden idők legsikeresebb romániai magyar labdarúgójáról és edzőjéről szóló alkotást hamarosan a széleskörű közönség is megtekintheti.

Európa-szerte vb-selejtezőket játszanak – a csütörtöki sportműsor

Újabb játéknapot tartanak a nemzetközi porondon, ahol a válogatottaké a főszerep, a jövő évi labdarúgó világbajnokságra való kijutás a tét. A focimeccsek mellett Vuelta és US Open.

A Sepsi-SIC és a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK az asztaliteniszezőknél a zászlóvivők

Erős a székelyföldi képviselet a férfi asztaliteniszezők mezőnyében. A Szuperligában két dobogós gárda újból egymásnak feszülnek, a másod- és harmadosztályban is bőven találunk csapatokat.

Új vezető a Csíkszeredai VSK élén – a Sportklub átvételén dolgozik a város

Új vezetőt neveztek ki a Csíkszeredai VSK élére: Ábrahám Előd Lajos feladata a városi sportélet átszervezése és a Csíkszeredai Sportklub átvételének előkészítése az Országos Sportügynökségtől.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!