Székely autóversenyzők is indulnak a Moldva Ralin

Dobos László 2021. július 02., 13:19 utolsó módosítás: 2021. július 03., 20:58

Népes mezőny gyűlt össze a hétvégi Moldva Ralira, az országos ralibajnokság 6. futamára, amely a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) naptárában az European Rally Trophy-sorozatban is szerepel, ezért 12 külföldi csapat is rajthoz áll.

A raliversenyeken is egyre népszerűbbek az SSV-terepjárók Fotó: Sprencz Tamás

A pénteken este este Bákóból rajtoló, szombaton és vasárnap Bákó megyében zajló vetélkedőre 80 csapat nevezett be, köztük több székelyföldi versenyző is ott lesz a rajtnál.

Az összetett rangsorban az utóbb időben szinte mindig az első tíz között végző Adrian Teslovan/ Cseh Vajk Imre csíkszeredai kettős a hétvégi versenyen is élmezőnyben szeretne végezni, de szintén jó helyezésben bízik a Csató Roland/ Csíkós Sándor csíki duó, a sepsiszentgyörgyi Szabó Csongor/ Andreoiu Marcus, illetve a iași-i Răzvan Nechifor, akinek navigátora a székelyföldi Mag Levente.

A verseny 0-s rajtszámú felvezetője az székelyudvarhelyi Jakab Attila és a csíkszeredai Fülöp Szilárd alkotta csapat lesz.

Újoncként áll rajthoz az SSV (Side-by-Side Vehicles) kategóriában a küküllőkeményfalvi Miklós Csaba, akinek navigátora a csíkszeredai Sprencz Tamás.

Folytatja a család sportos hagyományát ifj. Sprencz Tamás, akinek édesapja, id. Sprencz Tamás, illetve nagybátyja, Sprencz Ferenc az 1980-as években rendszerese résztvevője volt a romániai autós versenyeknek. Híres mesteremberek és a helyi közélet jeles szereplői voltak az elmúlt kétszáz évben a csíkszeredai Sprencz család tagjai, de a város sportéletébe is kitörölhetetlenül beírták nevüket: már az első csíki hokicsapatban jelen voltak a Sprenczek, és a 90 éves csíki jégkorong minden generációjában képviselve voltak.

Az udvarhelyszéki Miklós Csaba tavalyelőtt elindult a Komandó Ralin, ahol meg is nyerte ezt a kategóriát. Aztán indult több más ralin, így már van némi tapasztalata.

Először versenyzek Tamással, aki elvégezte a raliversenyzéshez szükséges iskolát.

Az idei programunkban benne volt a Veszprém- és a Moldva rali, az autónk egy Can Am Maverick X3. Ha nem történik technikai probléma, vagy fel nem borulunk, akkor nagyon remélem, hogy megnyerjük a kategóriát”

– mondta el a Székelyhonnak Miklós.

SSV (Side-by-Side Vehicles): személyszállításra alkalmas kis négykerekű terepjáró, legkevesebb két-, de létezik négy- és hatüléses változat is, biztonsági övekkel, de rendelkezik felborulás elleni védelemmel is. Az SSV-t használják sportversenyeken is, 2017-től a Dakar Ralin külön kategóriában szerepelnek, ahogy a terepralikon is.