Számos érdeklődő vett részt a hargitafürdői biatlonpályán szombaton megrendezett eseményén, ahol
a két sportoló ereklyéiből rendezett kiállítást, régi fényképeket, versenyszámokat, serlegeket, érmeket stb. csodálhatták meg az érdeklődők.
Volt bemutató jellegű sífutó verseny gyerekeknek és veteránoknak, a Csíkszeredai ISK biatloncsapata lövészeti bemutatót tartott, ezt követően pedig – felügyelet mellett – bárki kipróbálhatta a céllövést.
Az ünnepi eseményre sportbarátok érkeztek egész Erdélyből, volt aki Kolozsvárról, Marosvásárhelyről jött fel a Hargitára, de képviselve volt Székelyudvarhely és a Gyergyói medence is. Ünnepi beszédet mondott – többek között – Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere, a két sportoló korábbi edzői, Borbáth István Ágoston, Ureche-Popescu Mihaela és Márton Simon. Sándor József, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem tanára a tanintézmény nevében köszöntötte Tófalvi Évát és Szőcs Emőkét, kiemelve, hogy mindkét biatlonista komolyan vette a tanulást Kolozsváron, példásan készültek a vizsgákra.
Tófalvi Éva már korábban kapott Pro Urbe díjat Csíkszereda városvezetésétől, Ráduly Róbert Kálmán polgármester most a díjjal járó kis szobrocskát adta át Tófalvinak, akinek emléklapjára humorosan „Tófalvi visszavonulási kísérlete” írták.
Márton Simon ünnepi beszédében a két sportoló pályafutásáról beszélt, a szép és kellemes, de a kellemetlen pillanatokról is, kiemelve – többek között –, hogy
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!