Az első világkupához képest most fordítva születtek az érmek. Budapesten Lázár révén egyéniben bronzérem született, míg párosban a Szécsi Barna–Lázár duó szettveszteség nélkül lett első.
A Reims-ben a hét végén rendezett második világkupán negyven ország legjobb teqballosai álltak asztalhoz, a szervezők nyolc ötfős csoportot hoztak létre, ahonnan az első kettő jutott tovább az egyenes kiesési szakaszba.
Szécsi szettveszteség nélkül jutott a döntőbe, magabiztos játékával mindenkit könnyedén legyőzött.
A fináléban a magyaroroszági Sipos Árpáddal csapott össze. Sokkal kiegyensúlyozottabb volt Szécsi játéka, első szerváit 76 százalékban megnyerte, míg ellenfele csupán 47 százalékban tudta hozni a pontokat. A ki nem kényszerített hibákban is jobban végzett Szécsi (15–28), akárcsak a kettős hibáknál (0–4). A mérkőzéseket kommentáló William Gallas és Robert Pires korábbi francia válogatottak is kiemelték, hogy
Szécsi győzelme teljesen megérdemelt volt.
Párosban a Lázár Zsolt–Ilyés Szabolcs duó az elődöntőig menetelt a százezer dolláros összdíjazású világkupán. A székely legényeknek nem okozott gondot a csoportkör, könnyed sikerekkel jutottak a nyolcaddöntőbe.
Az egyenes kiesési szakaszban simán kiejtették kameruni ellenfelüket, majd háromszettes csatában verték a spanyol duót. Az elődöntőben érkezett a montenegrói páros, amely megálljt parancsolt Lázáréknak.
A bronzmeccsen egy brazil duó következett, melynek egyik tagja Natalia Guitler volt, aki igazi Instagram-sztár hazájában, közel háromszázezer követője van.
A modell-labdazsonglőr hölgy amúgy egyáltalán nem vallott szégyent a zömében férfi mezőnyben,
hiszen egyéniben csoportgyőztesként jutott tovább az egyenes kiesési szakaszba, ahol ír ellenfele két szoros szettben állította meg.
A bronzmeccsen a Lázár–Ilyés páros nagyszerű hálóközeli játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a brazil duó felett, így a torna végén felállhatott a dobogó legalsó fokára.
Összefoglalva, Szécsi Barna lett minden idők legsikeresebb teqballosa, hiszen kétszeres világkupa-győztesnek vallhatja magát. Őt követi Lázár Zsolt, akinek a tavalyi arany- és bronzérem mellé most egy újabb bronz került.
2. Teqball világkupa, egyéni, csoportkör:
Szécsi Barna–Romain Gesmier (francia) 20–10
Szécsi Barna–Gregory Engelbrecht (arubai) 20–1
Szécsi Barna–Elin Astrid Gustafsson (svéd) 20–12
Szécsi Barna–Lopes Luca (luxemburgi) 20–6
Nyolcaddöntő: Szécsi Barna–Yousif Al-Saqer (kuwaiti) 20–6, 20–9
Negyeddöntő: Szécsi Barna–Brian Reilly (ír) 20–6, 20–7
Elődöntő: Szécsi Barna–Bogdan Marojevics (montenegrói) 20–11, 20–9
Döntő: Szécsi Barna–Sipos Árpád (magyar) 20–11, 20–15
Páros, csoportkör:
Lázár/Ilyés–Carauna/Mamo (máltai) 20–6
Lázár/Ilyés–Gustafsson/Johansson (svéd) 20–6
Lázár/Ilyés–Ferreira/Luca (luxemburgi) 20–1
Lázár/Ilyés–Galli/Salvetti (olasz) 20–12
Nyolcaddöntő: Lázár/Ilyés–Mbassa/Noah (kameruni) 20–3, 20–7
Negyeddöntő: Lázár/Ilyés–Asensio/Vives (spanyol) 20–18, 17–20, 20–11.
Elődöntő: Lázár/Ilyés–Marojevics/Mitro (montenegrói) 14–20, 13–20.
Bronzmérkőzés: Lázár/Ilyés–Natalia Guitler/Marcos Da Silva (brazil) 20–11, 20–11
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!