HIRDETÉS

Sportolás és tanulás között az udvarhelyi asztaliteniszező, akit díjaztak a sportgálán

Jenei Barnabás ezüstérmet szerzett csapatával az Eb-n
Fotó: László Ildikó

Az egyetemisták Európa-bajnokságán ezüstérmet szerzett a székelyudvarhelyi asztaliteniszező. Megkérdeztük tőle, miként fér meg a sportolás és a tanulás, mennyire büszke a díjra. Interjú Jenei Barnabással.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) az elmúlt év decemberében az Év Egyetemi Sportolója Díjátadó Gálát tartotta Budapesten, amelyen a székelyudvarhelyi Jenei Barnabás is elismerésben részesült.

A fiatal asztaliteniszező a Pécsi Tudományegyetem férfi csapatával a nyáron a csehországi Olomucban az egyetemisták Európa-bajnokságán ezüstérmet szereztek.

HIRDETÉS

Jenei a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK leigazolt játékosa, a fiókegyüttessel a másodosztályban játszik. Egyetemi tanulmányait a tavaly kezdte el, akkor Pécsett járt – idén már Budapesten folytatja.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

Az egyetemista csapatversenyen a Pécsi Tudományegyetemet Kovács Sebestyén, Molnár Dávid és Mihaljovics Dominik képviselte a székelyudvarhelyi asztaliteniszező mellett, a küldöttséget Orosz Gábor és Varga László kísérte el.

Jenei Barnabás a karácsonyt szülővárosában töltötte, jó alkalom volt, hogy felidézzük, milyen is volt az elmúlt időszak.

– Egy sportoló karrierjében meghatározó esemény, amikor egy gálán díjazzák. Valamiféle visszacsatolás ez az ő munkájáért. Hogy tekintesz erre az elismerésre?

– Onnan indítanám, hogy a középiskolai tanulmányaim utolsó évében megkeresett a Pécsi Tudományegyetem egyik karának dékánja, hogy mit szólnék ahhoz, ha náluk egyetemista és sportoló is lehetnék. Jómagam magyarországi továbbtanulásban gondolkodtam, így jól jött nekem ez a felkérés. A 2022–2023-as idény kiteljesedett azzal a Sportgálával. A csapattagokkal tudtuk, hogy fogunk valami díjazásban részesülni az elért eredmény alapján, de azért meglepetésszerű volt az egész. Az EUSA, az Egyetemista Sportolók Európai Szövetsége szervezte meg július elején Csehországban az asztalitenisz Eb-t. Jó kaliberű játékosok vettek részt, olyan sportoló is volt ott, aki a Bundesligában, vagy a lengyel első osztályban játszik. Színvonalas megmérettetés volt, ahol ezüstérmet szereztünk.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

– Ezzel a csapattal nem csak az Eb-re utaztatok ki, hanem hétről-hétre játszottatok a magyar asztalitenisz-bajnokságban.

– Az egyetemnek a klubja a pécsi csapat. A sportolónak egy nagyon jó rendszer van kiépítve, hogy gördülékenyen menjen minden a tanulás és az asztaliteniszezés között. Lehetőség volt játszani minden szinten, van együttes az Extraligától le a harmadosztályig. Az Eb-n 24 egyetem gárdája mérte össze erejét, voltak mindenhonnan. Volt egyéni, páros és csapatverseny. Én az egyéniben elég rossz sorsolást kaptam, így gyorsan kiestem.

A csapatverseny minden kompenzált, igencsak felemelő volt, megnyugtatta a lelkemet, hogy ott voltam a dobogón egy ilyen szintű megmérettetésen.

– Játszottál mind a magyar, mind a román bajnokságban. Hogy látod, mi a különbség a kettő között, melyik az erősebb?

– Játékszintben nincs nagyobb különbség. A magyar bajnokság fizikailag és szellemileg is jobban leterhel, főképp azért, mert az fordulós rendszerű. Romániában a másodosztályban, ahol játszom, tornarendszer van. A magyar bajnokságban több meccsen szerepelsz a szezonban, versenyszerűbb az egész. Itthon, ha épp rossz formában vagy, akkor azon a tornán kikapsz mindenkitől, és azon elmehet a csapat egész idénye.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

– Gondolom, a gálát követően többen gratuláltak. Amolyan pozitív visszajelzés lehetett számodra, hogy amikor lementél az első edzésedre, akkor azt jól tetted.

– Ezzel a díjjal visszajelzést kaptam az élettől. Kiemelném a családomat, ők mindenben mellettem álltak, a közeli ismerősöknek, akik támogattak. Székelyudvarhelyen nagy múltja van az asztaliteniszezésnek, mindenképp meg szeretném említeni Nagy Ferencet, az edzőt, aki elindított az úton. Aztán György Szilárdnak és György Istvánnak is köszönök mindent, ők nagyon sokat segítettek, hogy asztaliteniszező legyek.

Aztán zárom a sort az egész udvarhelyi csapattal, a társaimmal, olyan közösségben volt részem, akikkel egymást az életben még most is próbáljuk húzni, volt akikre támaszkodni.

– Idén ősszel egyetemet váltottál, egyben hoztál egy döntést a sportolással kapcsolatosan.

– Budapestre tettem át a székhelyem, a Műszaki Egyetemen járok most. Örülök, hogy váltottam. Egyben döntöttem is, hogy most a tanulásra teszek fel mindent. Amit megtartottam, az az itthoni másodosztály. Aztán az élet elhozza, hogy ez mennyire volt jó döntés. Én abban gondolkodom, hogy hazajövök, itthon szeretnék dolgozni, aztán elválik, hogy az asztaliteniszezés marad vagy elmarad.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Bravúrjaival pontot mentett a Sepsi OSK-nak, először került be a forduló csapatába

Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.

A jégkorong őshazájába utaznak a csíki kishokisok

A Junior Hockey Team Csíkszereda (JHTC) U13-as korosztályú jégkorongcsapata a tengerentúlra készül, Kanadába utazik, ahol február 13. és 24. között részt vesz a quebeci 48. Pee-Wee BSR nemzetközi tornán.

Székelyhon

Kutyatetemeket és két élő bocsot találtak a házakhoz közeli medvebarlangban – videóval

Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.

`
Krónika

„Beszéljen románul!” – követelte a sztrókos pácienshez kiszálló mentőorvos Kolozsváron

Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.

Krónika

Páros lábbal szállt bele Georgescuba az egyik erdélyi futballcsapat játékosa

Keményen nekiment az elnökválasztás érvénytelenített első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali, összeesküvéselmélet-hívő Călin Georgescunak Alexandru Chipciu, a Kolozsvári U labdarúgócsapatának játékosa.

Főtér

Georgescu a nagyotmondásba, az ország az önérdekekbe bukhat bele, ha ez így megy tovább

Călin Georgescu már arról is nyíltan beszélt, hogy területeket akar Ukrajnától. Meddig lehet elmenni a populizmusban?

Ez is érdekelheti

Pályán a Sepsi OSK, a Liverpool és a Barcelona

Javíthat a Sepsi OSK, a Ligakupában a Tottenhammel találkozik a Liverpool, a Király Kupában a Barcelona a Valenciához látogat. A magyar hokis lányok Szlovákia ellen kezdik az olimpiai selejtezőtornát, az ukránokkal játszik a romániai hokiválogatott.

A kihívás adott a pilótáknak, rajt előtt a Winter Rally Kovászna

Ezen a hétvégén rendezik a Winter Rally Kovászna idei kiadását, amely a tizennyolcadik lesz a sorban. A főszervező tájékoztatása szerint több mint negyven versenyzőt várnak és ideális körülmények között tudják lebonyolítani a megmérettetést.

Lekötés nélkül 3%-os kamatot fizet a lej számlaegyenlegekre a Gránit Bank Romániában

A Magyarországon egyedülálló eredményeket elért, 2024 végén a Budapesti Értéktőzsdére sikeresen bevezetett, innovatív megoldásairól ismert digitális bank fokozza üzleti aktivitását Romániában.

Eb-selejtezőt játszik a futsalválogatott, pályán a Kolozsvári CFR és a Ferencváros

Szerdán délelőtt kezdődik a román teremlabdarúgó-válogatott idegenbeli mérkőzése Ciprus ellen, az esti programban többek között a Kolozsvári CFR hazai bajnokiját és a Ferencváros bepótolt meccsét nézhetjük.

Simona Halep Kolozsváron tett pontot karrierjére, visszavonul a profi tenisztől

A 33 éves, kétszeres Grand Slam-bajnok Simona Halep bejelentette visszavonulását, miután vereséget szenvedett Lucia Bronzetti ellen a Transylvania Openen.

Várják a javaslatokat az idei udvarhelyi sportgálára

Kiváló eredményeket elért sportolókat, edzőket és csapatokat díjaz a székelyudvarhelyi városvezetés a március végére tervezett sportgálán. Javaslatokat várnak a lakóktól.

Asztalitenisz-nagyüzem volt a hétvégén

Komoly erőpróba várt a székelyföldi asztalitenisz-csapatokra, hiszen az A és B divíziókban a hétvégén rendezték a visszavágókat. Összegyűjtöttük az eredményeket.

Teniszmeccsek, újabb játéknap indul a Szuperligában – a keddi sportműsor

Tenisztornákat rendeznek Kolozsváron és Rotterdamban. Alig járt le a labdarúgó román élvonal legutóbbi fordulója, a mezőny már nekivág egy újabbnak.

Top tízben a román válogatott a terepkerékpáros vébé zárónapján

Többszörös magyar érdekeltség mellett rendezték a vasárnap véget ért cyclo-cross világbajnokságot, ahol Málnási József Attila vezetésével a vegyes váltóban sikerült top tízes eredményt elérnie a román válogatott kerépkárosainak.

Tenisz, kosár és topfoci – a hétfői sportműsor

Délelőtt és kora délután teniszből áll a hétfői sportkínálat, majd képernyőre kerül a Brassó–Craiova kosármeccs is. Este zárul a topbajnokságok aktuális játéknapja, pályán a Chelsea és a Lazio.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!