Spártai verseny volt Csíkszeredában, erdélyiek a dobogósok között – képtörténet

Dobos László 2024. szeptember 22., 13:14

Nagy népszerűségnek örvendő, akadályokkal nehezített terepfutóverseny helyszíne volt hétvégén Csíkszereda, amelyen különböző távokat különböző nehézségi szintű pályákon kellett teljesíteni. A látványos próbák számos nézőt vonzottak.

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni

Csíkszeredában szombaton reggeltől estig tartott a Spartan Race, az utóbbi évek egyik legnépszerűbb akadályverseny sorozatának volt a helyszíne Székelyföld, a vetélkedőre pedig – a szervezők szerint – 15 országból érkeztek versenyzők, a rajthoz állók száma meghaladta az 1400-at.

Az akadályokkal tűzdelt terepfutásnak három versenyszáma volt: a 10 km-es Super próba 25 akadállyal, az 5 km-es Sprint próba 20 akadállyal, illetve az 1- és 4 km közötti, korosztályonként változó távok a gyerekeknek (Kids).

Akadályokat építettek Csíkszereda több részén: a rajt a Szabadság téren volt, az akadályok pedig – többek között – a Majláth Gusztáv Károly téren, a Petőfi Sándor utcában, a Fodor Sándor (korábbi Ifjúsági) parkban, a Vár téren, illetve a Nest bevásárlóközpont parkolójában, a Ridemore Centernél és a Somlyó-hegy övezetében.

A látványos megmérettetések között volt kúszás, kötélen mászás, különböző súlyok cipelése, célba dobás, súlyhúzás, át kellett menni különböző szárazföldi akadályokon, vizes gödrökön, voltak technikai próbák, egyensúlyozás stb.

A 10 km-es Super próbát az Elite kategóriában az erdélyiek uralták.

A legerősebb és legnehezebb kategória dobogósai.

Férfi verseny: 1. Bogdan Codorean (Kolozsvár) 1 óra 6:09 perc, 2. Horațiu Neamțu (Kolozsvár) 1 óra 11:20 perc, 3. Szávuj János (Segesvár) 1 óra 14:42.

Női verseny: 1. Gömöry Ágnes (Magyarország) 1 óra 23:41 perc, 2. Toma-Albert Zsuzsanna (Tusnádfürdő) 1 óra 31:20 perc, 3. Péter Ágnes (Csíkszereda) 1 óra 32:03.

Az Ifjúsági parkban –többek között – vizes gödrökön kellett áthaladni •  Fotó: Borbély Fanni
Az Ifjúsági parkban –többek között – vizes gödrökön kellett áthaladni Fotó: Borbély Fanni