Marius Dunca sportminiszter bejelentette, hogy a négy év kihagyás után jövőre újra megszervezendő ötnapos viadalt az Eurosport közreműködésével szeretnék az egész kontinensen élőben sugározni.
„Nagyon fontosnak tartom ezt a projektet, és szeretném, ha majd utódaim is hagyománynak tekintenék a támogatását” – mondta el az Agerpres hírügynökségnek a tárcavezető. Hozzátette, az egyesülés centenáriuma alkalmával szeretnék a verseny révén összekovácsolni a régiókat, a szakaszok célját pedig kulturális eseményekkel kapcsolnák össze.
A bemutatott útvonal alapján egyébként Gyulafehérvárról rajtolna el a szeptemberi viadal Balázsfalva irányába, hogy Szebenben legyen az első nap befutója. Másnap onnan Fogarason át Barcarozsnyó irányába haladna a mezőny, amely a harmadik napon a Brassó – Kézdivásárhely – Mărășești – Focșani szakaszt teljesítené. A negyedik nap Buzău – Ploiești – Târgoviște környékén haladnának a kerékpárosok, hogy aztán a zárónapon Bukarest kerüljön főszerepbe.
Dunca az elkövetkező napokban meg szeretné kötni az Eurosporttal a szerződést, hogy ezáltal az egész ország és annak történelme publicitást kapjon a verseny idején.
Noha az Agerpres nem tesz róla említést, a lapunk megkeresésére Novák Károly Eduárd, a Román Kerékpáros Szövetség elnöke leszögezte, hogy nem a minisztérium független projektjéről van szó, hanem a kerékpárszövetség szervezi meg a tárca támogatásával.
A csíkszeredai paralimpikon már újraválasztásakor is hangsúlyozta, hogy szeretné újjáéleszteni a hagyományos körversenyt, így most örül annak, hogy ebben partnerre talált a kormány képviselőjének személyében.
– fogalmazott Novák.
Meglátása szerint az általa irányított sportág kezd kilábalni a támogatásmegvonással járó négyévnyi „böjtből”, és „történelmi pillanatként” jellemezte az előttük álló esztendőre tervezett körversenyt. „Ezáltal a kerékpársport megítélése is változni fog Romániában. Az Eurosport közvetítése áttörést hozhat” – fűzte hozzá.
Dunca egyébként ugyancsak jövőre tervez egy fővárosi lovaglóversenyt, és örömének adott hangot annak okán, hogy a sportminisztérium 2018-ra tervezett, 517,3 millió lejes költségvetése pozitív elbírálást kapott a szakbizottságoknál.
– közölte.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!