Roland Garros: Țig és Bara kiesett, már csak Halep van versenyben

Orbán Zsolt 2020. október 03., 22:15 utolsó módosítás: 2020. október 04., 11:03

A francia nyílt teniszbajnokság női egyesében már csak Simona Halep van versenyben a román lányok közül. Szombaton Patricia Maria Țig és Irina Bara is kiesett.

Sofia Kenint két román versenyző sem tudta megállítani Fotó: Roland-Garros/Facebook

Mindkét román teniszezőre nehéz feladat várt a párizsi torna harmadik fordulójában. Țig a házigazdákat képviselő Fiona Ferróval, míg Bara a negyedik helyen kiemelt, amerikai Sofia Keninnel csatázott a nyolcaddöntőbe jutásért.

Irina Bara pályafutása során először szerepelt Grand Slam-torna főtábláján, s bár a selejtezőből érkező Bihar megyei versenyző több meglepetést is okozott az idei Roland Garroson, szombaton nem igazán tudta megnehezíteni jóval esélyesebb ellenfele dolgát.

A Moszkvában született, 21 éves Kenin mindössze 74 perc alatt abszolválta a harmadik kört, 6:2, 6:0 arányban diadalmaskodott.

Az Australian Open címvédője az előző fordulóban is román lányt búcsúztatott, szetthátrányból győzte le Ana Bogdant.

Kenin a legjobb 16 között Ferróval találkozik, a világranglistán 49. francia három szettben küzdötte le a WTA-rangsorban 58. Țiget. A bánsági sportoló az első játszmát rövidítéssel bukta el, majd sikerült egyenlítenie, de a döntő szettet riválisa úgy húzta be, hogy játékot sem veszített. A közel háromórás mérkőzés 7:6 (9:7), 4:6, 6:0-s eredménnyel végződött.

Țig és Bara kiesése azt jelenti, hogy női egyesben már csak az első számú favorit Simona Halep érdekelt a román versenyzők közül.

A Roland Garros 2018-as bajnoka vasárnap délben a Philippe Chatrier főpályán Iga Swiatekkel mérkőzik a negyeddöntőbe kerülésért. Ők ketten tavaly is a negyedik körben csaptak össze a párizsi Grand Slam-tornán, és a Halepnél tíz évvel fiatalabb lengyel tinédzser nagyon simán, 6:1, 6:0 arányban maradt alul.

Amint arról hírt adtunk, férfi egyesben Fucsovics Márton túljutott a brazil Thiago Monteirón, így már a nyolcaddöntőre, az orosz Andrej Rubljov ellen készülhet.

Női párosban a Babos Tímea, Krisitna Mladenovic magyar-francia kettős három szettben, 2:6, 6:4, 6:2 arányban jobbnak bizonyult a Kaitlyn Christian, Giuliana Olmos amerikai-mexikói duónál.

A második mérkőzésüket is megnyerő Babosék vasárnap délután a Patricia Maria Țig, Andreea Mitu román páros ellen játszanak. A tét a negyeddöntő.