Remekeltek a székely ralisok Bákó megyében

Dobos László 2023. augusztus 07., 11:55 utolsó módosítás: 2023. augusztus 07., 13:32

Bákó megyében, Moinești és Bákó környékén zajlott hétvégén a 2023-as román ralibajnokság ötödik versenye, amelyen kitűnő eredményeket értek el a székelyföldi versenyzők. A viadalt Tempestini nyerte, Teslovánék pedig harmadikok lettek.

Adrian Teslovan (balról) és Cseh Vajk Imre a megszerzett trófeával Fotó: Facebook/ Adrian Teslovan

Ez volt a Moldva-rali 13. kiírása, a makadám pálya pedig remekül sikerült a csíkszeredai Adrian Teslovan-Cseh Vajk Imre (Ford Fiesta R5) duónak, akik a versenyt befejező 44 induló közül az előkelő harmadik helyen végzetek.

Teslovánéknak ez volt az idei szezon legjobb versenye, idén először lettek dobogósok a főversenyen, és szintén harmadikok lettek az RC2 géposztályban.

Az összetett verseny dobogósai. Jobbról a Teslovan-Cseh duó Fotó: Facebook/ Adrian Teslovan

A murvás kiírásban második helyen zártak a csíkiak, ezzel ezt a pontvadászatot összetettben és a géposztályban is vezetik két versenyt követően.

Az idei Moldva-ralin összetettben az első két helyen a Simone Tempestini-Sergiu Itu (Skoda Fabia Rally2 Evo), illetve a Sebastian Barbu-Jeanette Kvick Andersson (Skoda Fabia Rally2) páros végzett.

Ay Adrian Teslovan-Cseh Vajk Imre páros verseny közben Fotó: Facebook/Cseh Vajk Imre

A brassói Biró Antal és a csíkszeredai Sprencz Tamás egymást követően a második murvás ralin végzett az első helyen az SSV kategóriában,

amelyben a Can-Am Maverick-kel újra legyőzték vetélytársukat, és vezetik a kategóriájuk rangsorát.

Bár technikai problémákkal küzdött, a székelyudvarhelyi Jakab Attila és Mag Levente (Mini Cooper S Turbo) második lett az N12-es géposztályban.

A csíkszeredai Csikós Sándor a jászvásári Bogdan Gheorghiunak navigált (Skoda Fabia R5), és összetettben az ötödik helyen álltak amikor a 10. gyorsasági szakaszon feladásra kényszerültek.

Biró Antal és Sprencz Can-Am Maverick-je verseny közben Fotó: Sebestyén Arnold

Adrian Teslovan lányának, a 17 éves Alexandra Teslovannak (Renault Twingo RS R1) Vlad Terzi navigál, a kettős a másodosztályban és az A csoportban negyedik lett, az A1 kategóriában a második helyen zárt, míg a rali 2-ben megnyerte az ifjúsági kategóriát.

A román ralibajnokság következő versenye a Jászvásári-rali lesz, amelyet szeptember 9-10-ére terveztek.