A hétfői nyitónap délutánján három magyar vívó volt érdekelt a 162 fős mezőnyben, mivel a világranglistán negyedik, kétszeres olimpiai bajnok Szilágyi Áron kiemeltként – 15 társával együtt – mentesült a selejtező alól.
A 2017-ben világbajnok Szatmári András, valamint Gémesi Csanád és Decsi Tamás remekelt az öt tusra menő asszókban, mindhárman mind a hat ellenfelüket legyőzték a csoportjukban, így közvetlenül csatlakozhattak a kiemeltekhez. Jó napot fogtak ki a román kardozók is: Tiberiu Dolniceanu, Iulian Teodosiu, Alin Badea és Florin Zalomir is bejutott a 64-es főtáblára.
Két magyar és két román lány került fel a 64-es táblára női párbajtőrben. Ebben a versenyszámában 189 vívó indult, a világranglista első 16 helyezettje – köztük a román Ana Maria Popescu – kiemeltként mentesült a selejtező alól.
A hazaiaknak kivétel nélkül pástra kellett lépniük hétfőn a BOK Csarnokban, de közülük a vb-újonc Muhari Eszter – további 15 párbajtőrözővel együtt – gyorsan csatlakozott a kiemeltekhez.
A még csak 16 éves magyar vívó csoportjában – ahol öt tusig tartottak az asszók – mind a hat ellenfelét, köztük a 2012-ben olimpiai bajnok ukrán Jana Semjakinát is legyőzte, így az egyenes kieséses szakasz előtt már öltözhetett is át. Budai Dorina és Nagy Kinga öt ellenfelét győzte le és egytől kapott ki, míg Kun Anna 4/2-vel fejezte be az első szakaszt.
Előbbieknek így egy riválist kellett legyőzniük a főtáblára kerüléshez, utóbbinak pedig kettőt, de a három magyar közül csak egy járt sikerrel: Nagy gyakorlatilag végig vezetve 15–12-re verte a kazah Asszel Alibekovát.
A román Amalia Tătăran a főtáblára jutásért csapattársát Bianca Beneát győzte le, a negyedik román lány, Maria Udrea kiesett.
Női párbajtőrben a 64-es főtáblán, csütörtökön a magyar Muhari Eszter és Nagy Kinga, illetve a román Ana Maria Popescu és Amalia Tătăran léphet pástra. Kedden a női tőrözők és férfi párbajtőrözők selejtezőire kerül sor a BOK Csarnokban.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!