HIRDETÉS

Puskás Ferencről neveztek el utcát Madridban

Fotó: Facebook/penamadridista

MTI
2021. május 26., 21:14

A kelet-madridi Vicálvaro kerületben található az utca, amely a magyar focilegenda nevét viseli.

MTI
2021. május 26., 21:14

Madridban szerdán felavatták a Puskás Ferencről, az Aranycsapat és a Real Madrid legendás focistájáról elnevezett utcát.

HIRDETÉS

„Büszkék vagyunk Puskás Ferencre, mint a legismertebb magyarra, aki a pályafutását a nehézségekkel és kihívásokkal teli történelmi időszakban tette rendkívül sikeressé” – fogalmazott Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszter a kelet-madridi Vicálvaro kerületben tartott rövid ünnepségen, ahol Szöllősi Györggyel, a Puskás-ügyek nagykövetével közösen leplezték le a Puskás Ferenc nevét viselő utcatáblát.

Beszélt arról, hogy bár Puskás Öcsi 15 éve elhunyt, de még mindig emlékeznek rá világszerte, méltatta „a kor legjobb futballistájának” teljesítményét, és felidézte máig megdöntetlen rekordját: az elmúlt 60 évben senki nem tudott négy gólt rúgni az Európa-bajnokság vagy a Bajnokok Ligája döntőjében.

Puskás Ferenc a Real Madrid történetének alapvető figurája, a Real Madrid legendáját lehetetlen lenne megérteni Puskás Ferenc nélkül. Puskás Ferenc rajta van a címerünkön, a pólónkon, az egyenruhánkon és mindig is a szívünkben őrizzük – fogalmazott Emilio Butragueno, a Real Madrid nemzetközi igazgatója.

Az ünnepségen részt vett Puskás Ferenc unokája és dédunokája is, valamint Amancio Amaro, a Real Madrid egykori csatára, aki 1962-től 1966-ig játszott együtt a Spanyolországban Pancho becenéven közismert magyar legendával.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

FK Csíkszereda–FC Rapid – élő szöveges közvetítés

Harmadik bajnokijára készül a labdarúgó Szuperligában az FK Csíkszereda, pénteken késő este az FC Rapidot fogadja a városi stadionban. Percről percre.

Feljavult a második félidőre, de pontatlan volt az FK Csíkszereda (videóval)

Sokba került a gyenge első játékrész az FK Csíkszeredának a Bukaresti Rapid ellen. A szünet után hiába javult fel a székelyföldiek teljesítménye, a végéig nem tudtak betalálni.

Székelyhon

Rúzsa Magdi is ott volt az FK Csíkszereda péntek esti mérkőzésén

Nem hétköznapi „szurkoló” tűnt fel az FK Csíkszereda stadionjának lelátóján.

`
Krónika

Ördögöt próbált űzni a lányából egy erdélyi nő: ő pszichiátriára, a lány a gyermekvédőkhöz került

A rendőrségtől a gyermekvédelemig számos hatóság akcióba lendült, miután a héten felkerült a TikTokra egy videó, amelyen az látható, hogy a Szeben megyei Erzsébetvárosban egy nő megpróbálja kiűzni a démonokat a lányából.

Krónika

„Hiába futsz el, barátom, a végén visszajössz” – Orbán Viktor válaszolt a közönség kérdéseire a Tusványoson

Orbán Viktor miniszterelnök a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetem hagyományos előadása után idén is maradt a színpadon, hogy válaszoljon a közönség több esetben igencsak személyes jellegű kérdéseire.

Főtér

Veszett aranysakál harapott meg egy nőt a saját kertjében – hírek szerdán

Kormányt buktatna szeptemberben az Alfa Kartell szakszervezeti szövetség. Újabb nyúlfarknyival bővülhet az észak-erdélyi autópálya.

Ez is érdekelheti

A marosvásárhelyi Palecian Judit három sportág világbajnoka, 31 cím birtokosa

A marosvásárhelyi származású, több mint két évtizede Győrben élő 54 éves Palecian Judit az egyetlen a sporttörténelemben, aki három különböző sportágban lett világbajnok: profi ökölvívóként, erőemelőként és testépítőként.

Taroltak az udvarhelyiek a Tárnica Triatlonon

Tizedik alkalommal rendezték meg a festői szépségű Tárnica víztározónál a hazai tereptriatlon egyik kiemelkedő eseményét, az Endurace Triatlon Tarnițát. A megmérettetésen kiemelkedő sikereket értek el a székelyudvarhelyi sportolók.

Női Eb-döntő, Belga Nagydíj és Tour – vasárnap a tévében

Tartalmas az ajánlát a hét utolsó napjára, úszással folytatódik a szingapúri vizese vébé, az F1 mezőnye Belgiumban versenyez, véget ér a női foci Európa-bajnokság, a Kolozsvári CFR hazai pályán játszik.

Olimpiai aranyak nyomában – példaképek a Sportteraszon

Olimpiai és paralimpiai bajnokok voltak a Buzánszky Jenő Sportterasz vendégei Tusványoson. Szabó Bence, Szász Emese, Szabó Gabriella és Pap Bianka inspiráló és megható üzeneteket fogalmaztak meg a közönség számára.

Buzánszky Jenő öröksége bélyegen, az Aranycsapat legendájára emlékeztek Tusványoson

A 100 éve született Buzánszky Jenő tiszteletére bocsátott ki tematikus személyes bélyeget a Magyar Posta. Az Aranycsapat jobbhátvédjének örökségéről ifj. Buzánszky Jenő, Bozsik Péter és Szöllősi György osztották meg gondolataikat.

Örökrangadó a labdarúgó NB I-ben, teniszdöntők – a szombati sportműsor

A magyar focibajnokság első fordulójában játsszák az MTK–Fradi meccset. Két találkozót rendeznek a Szuperligában. Több helyszínen is győztest hirdetnek a tenisztornákon.

Szécsi Zoltán: „a legjobb úton vagyunk, hogy újabb nagy generáció induljon el”

A magyar vízilabda kiválóságai beszélgettek a sportág múltjáról, jelenéről és jövőjéről a tusványosi Sportteraszon. A csütörtöki előadás után Szécsi Zoltán és Gór-Nagy Miklós mesélt a vb tanulságairól és a válogatottak előtt álló biztató jövőről.

A Rapidot fogadja az FK Csíkszereda, kezdődik a magyar bajnokság

Újabb forduló kezdődik pénteken a labdarúgó Szuperligában, az FK Csíkszereda késő este a Bukaresti Rapidot fogadja. Az Újpest és a Diósgyőr mérkőzésével elrajtol a magyar bajnokság új szezonja.

A magyar fiúk is ezüstérmesek lettek a világbajnokságon

A magyar férfi vízilabda-válogatott ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, a csütörtöki döntőben 15–13-as vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól.

Vébédöntőt játszik a magyar válogatott és sok foci – csütörtökön a tévében

Folytatódik a Tour de France, a magyar férfi vízilabda-válogatott a spanyolokkal csap össze a vizes vébé döntőjében. A Konferencia Ligában pályára lép az ETO FC, a Paks, a Puskás Akadémia, a Kolozsvári U és az U Craiova, az Európa Ligában pedig a CFR.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!