Pontot rabolt a Craiova Csíkszeredából

Dobos László 2020. szeptember 05., 23:12

Döntetlennel zárult az FK Csíkszereda első hazai mérkőzése a labdarúgó 2. Liga új idényében. A csíkiak szombaton este 1–1-es döntetlent játszottak az élvonalba jutásra pályázó, jó játékerőt képviselő U Craiova 1948 együttesével.

Nézők nélkül zajlott, de több tévétársaság és rádióadó is élőben közvetítette a székelyföldi gárda szombat esti mérkőzését, amelyen kiváló gyepszőnyegű pálya fogadta a csapatokat,

a kerítésen kívülről és a közeli tömbházak erkélyeiről pedig közel 300-an követték a találkozót.

Köztük voltak a Lokálpatrióták, a csíki szurkolói csoportosulás az elejétől végig biztatta kedvenceit, a végén pedig közösen elénekelték a Székely Himnuszt.

Bár az első percekben a vendégek kezdeményeztek többet, gólt mégis az FK lőtt:

a 12. percben Marronénak a védők mögé emelt labdájára csapott le Bauza, aki mintegy tíz méterről, kapásból a kapus mellett a hálóba lőtt (1–0).

A folytatásban a vendégek támadtak többet, Ribánszki, a csíkiak kapusa többször remekül hárított, a 26. percben pedig Palmeș a gólvonalról mentett. A szünet előtti percekben növelhette volna előnyét a csíki gárda, a 43. percben Takács beadását Bauza fejelte kissé mellé, a 44. percben pedig rosszul jött ki Popa, a Craiova 17 éves kapusa, Bauza labdát szerzett, 30 méterről az üresen maradt kapu felé lőtte, de ez kevéssel mellé ment.

A második félidőben többet birtokolta a labdát és többet támadott a vendégcsapat, a csíkiak egyetlen veszélyesebb gólhelyzetet sem tudtak összehozni.

A 94. percben egyenlített a Craiova, a mintegy 20 méterről megítélt szabadrúgást Anghelina védhetetlenül a rövid felsőbe bombázta (1–1).

Rá egy percre újabb gólhelyzet adódott a vendégek előtt, de az olténiaiak közelről kevéssel kapu fölé fejelték a labdát.

A következő fordulóban (szeptember 12.) az FK Csíkszereda szabadnapos lesz, majd a 4. fordulóban, szeptember 19-én újra hazai pályán játszik a székelyföldi együttes, amikor a Petrolul Ploiești gárdáját fogadja.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 2. forduló:
FK Csíkszereda–FC U Craiova 1948 1–1 (1–0).
Gólszerzők: Juan Francisco Bauza (12.), illetve Marian Anghelina (94.)
FK Csíkszereda: Ribánszki László – Takács Rareș, Hrisztosz Incidisz, Apró Claudiu, Raul Palmeș, Bara Levente (Suciu Tóni, 83.), Eder Gonzales, Botorok János (Bogdan Rotar, 62.), Juan Francisco Bauza, Salvatore Marrone, Mészáros András (Kálmán Szilárd, 78.). Vezetőedző: Valentin Suciu.
U Craiova 1948: Robert Popa – Alexandru Gît, Costinel Gugu, Jeremy Huyghebaert, Radu Negru, Vlad Pop, Marian Anghelina, Călin Cristea (Nicușor Raicea, 60.), Robert Răducanu, Andrei Ciolacu (Samuel Zimta, 86.), Claudiu Bălan. Vezetőedző: Nicolo Napoli.
Játékvezetők: Cladiu Marcu (Konstanca), Alexandra Theodora Apostu (Bákó) és Roberto Ciuraru (Sepsiszentgyörgy).