– csütörtökön éjféltől vasárnap este 20 óráig a II. Rákóczi Ferenc utca felső részében és a Kossuth Lajos utcában (szervizpark); pénteken 18 és 22.30 óra között a Márton Áron téren (megnyitó).
– pénteken este 22.15 és 23.45 között a Tamási Áron utcában a Művelődési Háztól a központig, a Vár utcában, a Petőfi Sándor utcán, a Tomcsa Sándor utcában, a Sziget utcában és a Mihail Kogălniceanu utcában.
– pénteken 11.30 és 17.30 között a 33-as jelzésű községi út Székelyudvarhely határától Farcádig tartó szakaszán (shakedown);
– szombaton 15 órától vasárnap 21 óráig a Városháza téren (autópark);
– szombaton a szuperspeciális (PS5 SS Dietrich Árpád) alatt 12 és 20 óra között a város központjában a Tamási Áron utcán a Művelődési Háztól a központig, a Vár utcában, a Petőfi Sándor utcában, a Tomcsa Sándor utcában, a Sziget utcában és a Mihail Kogălniceanu utcában.
– szombaton 8.45–17.15 között Agyagfalvától a 15-ös jelzésű községi úton Muzsna felé a 133-as jelzésű megyei úttal való útkereszteződésig (PS1, PS3, PS4);
– szombaton 10 óra és 13.30 között, illetve vasárnap 6.45 és 15.45 között a 29-es jelzésű községi út Lövéte és Kirulyfürdő közti szakaszán (PS2, PS7, PS10, PS13);
– vasárnap 6.15-től 15.16-ig a 131-es jelzésű megyei út Homoródszentpál és Karácsonyfalva közti szakaszán, illetve a 132-es jelzésű megyei út karácsonyfalvi szakaszán (PS6, PS9, PS12);
– vasárnap 7.45-től 16.45-ig a 132A jelzésű megyei úton Homoródalmás és Homoródszentmárton között (PS8, PS11, PS14).
A jelzett időpontok a verseny tervezett, normális lefolyása alatt értendők. Bármilyen csúszásról a helyszínen lévő pályabírók tudnak majd információval szolgálni.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Az első román–török vébéselejtező végén a félholdasok örülhettek, és nem is akárhogy: a férfi kézilabda-világbajnokság előselejtezőjében vasárnap este, ötgólos hátrányból idegenben harcolták ki az esélyesebb Románia ellen a továbbjutást.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!