Hirdetés

Még sosem volt ilyen erős a mezőny a Hargita Ralin

Nagyon erős mezőny alakult ki az idei Hargita Ralira
Fotó: RallyPhoto Hunters

2025. április 08., 15:59

Hamarosan versenyautók lepik el Székelyudvarhelyet, a hétvégén kezdődik az országos ralibajnokság, az első verseny a Hargita Rali lesz. 64 páros nevezett be, köztük 14 Rally2-es csúcsautóval – ilyen erős mezőny még sosem állt rajthoz Udvarhelyen.

2025. április 08., 15:59

A székelyudvarhelyi Maxx Racing által szervezett verseny főszereplői között ott lesz a kilencszeres román bajnok Simone Tempestini, a visszatérő Sebastian Barbu, a citroënes Maior testvérpáros, valamint a škodás Andrei Gîrtofan is.

Tempestini a jól ismert Porsche 997 RG-T-vel indul, amellyel 2022-ben győzött, de az utóbbi két évben technikai gondok miatt nem tudta befejezni a futamot. Barbu – aki a 2023-as Hargita Rali győztese – ezúttal egy új generációs Hyundai i20 N Rally2-vel érkezik.

Hirdetés

A mezőny erősségét mutatja, hogy rajthoz áll a murvás szakág bajnoka, Bogdan Cuzma, a 2011-es összetett győztes Valentin Porcișteanu, valamint a visszatérő Costel Cășuneanu is ott lesz a szakaszokon, akárcsak a csíkszeredai Adrian Teslovan és Cseh Vajk Imre páros, amely idén a Ford Fiesta R5-ről a Hyundai i20 N Rally2-re váltottak – közölték a szervezők. A RO2-es kategóriában olyan neveket találunk, mint Mihai Manole, Bogdan Talașman vagy Victor Dimitriu.

Az elsőkerék-meghajtású autók versenye is komoly izgalmakat ígér. A címvédő Dănuț és Lucian Budai (Citroën) dolgát több Peugeot 208 Rally4-es és Opel Corsa Rally4-es páros is megnehezítheti, köztük a tehetséges Scîrlet–Itu és Suliman–Pop duók.

A csíkszeredai Adrian Teslovan és Cseh Vajk Imre páros idén a Ford Fiesta R5-ről a Hyundai i20 N Rally2-re váltott •  Fotó: facebook/Cseh Vajk Imre Galéria

A csíkszeredai Adrian Teslovan és Cseh Vajk Imre páros idén a Ford Fiesta R5-ről a Hyundai i20 N Rally2-re váltott
Fotó: facebook/Cseh Vajk Imre

A Rally4 és az R2 modellek mostantól külön kategóriákban versenyeznek. Az újonnan létrehozott RO5-ös osztályban kilenc páros nevezett, többek között Alexandra Teslovan, Sabina Ghiormescu és Soós István.

Az idei Hargita Rali 15 gyorsasági szakaszt és több mint 125 km mért távot tartalmaz. Pénteken 13 órakor kezdődik a Farcádon tartandó hivatalos tesztekkel (shakedown), majd 19 órától a Márton Áron téren ünnepélyes rajt és csapatbemutató következik.

Szombaton háromszor teljesíti a mezőny az Agyagfalvi, egyszer pedig a Lövétei gyorsasági szakaszt, majd délután a városközpontban kezdődik Dietrich Árpád szuperspeciális.

Vasárnap kilenc gyorsasági szakasz vár a mezőnyre: a Szentpáli, a Lövétei és a Homoródalmási szakaszokat háromszor teljesítik a párosok. A harmadik Homoródalmási szakasz Power Stage lesz.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elképesztő, máris kirúgták a Sportklub edzőjét

Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.

Életmentő műtéten esett át az FK Csíkszereda ifijátékosa

A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.

Székelyhon

Elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat csíkszeredai főasszisztense

Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.

`
Krónika

„Botrányos, felelőtlen”. Háborús bűnöst tüntetett ki Nicuşor Dan a román nemzeti ünnepen?

Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.

Krónika

Nagyszabású csalásgyanú: őrizetbe vették az Európai Bizottság egykori alelnökét

Házkutatás során letartóztatta a belga rendőrség kedden az Európai Unió volt külpolitikai főképviselőjét, Federica Mogherinit. A rendőrség az Európai Külügyi Szolgálatnál és az Európa Kollégiumnál tartott razziát egy csalás elleni nyomozás részeként.

Főtér

Nemzeti ünnep helyett nemzeti cirkusz Gyulafehérváron – hírmix

A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.

Ez is érdekelheti

Villámrajtot vett Györgydeák és Barabási a teqball-világbajnokságon

A férfi és a női egyéni kategória csoportmérkőzéseivel elkezdődött szerdán délelőtt Székelyudvarhelyen a teqball-világbajnokság. A romániai válogatott aranyéremre hajtó sportolói, Györgydeák Apor és Barabási Kinga csoportgyőztesként jutottak tovább.

Megvalósult teqballálom Székelyudvarhelyen – Helyzetbe hozunk!

A Helyzetbe hozunk! legújabb részében Borsányi Gáborral, a teqball megálmodójával és Illyés Szabolccsal, a Góbék TT vezetőjével beszélgetünk a sportág születéséről, nemzetközi terjeszkedéséről, olimpiai ambícióiról és a székely sikerek hátteréről.

Fókusz a román–magyar női kézimeccsen – a szerdai sportműsor

A női kézilabda-világbajnokság a második szakaszához, a középdöntőkhöz érkezett. Itt rögtön az első fordulóban román–magyar párharcot rendeznek. A sok vébémeccs mellett folytatódik a labdarúgó Román Kupa csoportköre is.

Teqball-vb: szerdán kora délelőtt kezdenek a romániai válogatott klasszisjátékosai

A hivatalos sajtótájékoztatót követően megtartották a sorsolást a szerdán rajtoló székelyudvarhelyi teqball-világbajnokságon, ellenfeleket kaptak a romániai válogatott játékosai.

Incze Kriszta karrierje legnehezebb éve után visszatalált régi formájához

A többszörös hazai bajnok és Európa-bajnoki érmes Incze Kriszta hosszú sérülésből visszatérve diadalmaskodott az országos bajnokságon. A háromszéki birkózó karrierje legnehezebb évének nevezte az ideit, de reméli, hogy a nehézségeket maga mögött hagyta.

A csíki versenyzők voltak fölényben az országos csocsóbajnokságon

Kiemelkedő hétvégét zártak a csíkszeredaiak az országos csocsóbajnokságon: Szőcs Hunor egyéniben és Dragoș Cîrlan oldalán párosban nyert bajnoki címet a felnőtt mezőnyben, ahol a férfi egyes döntőt éppen egymás ellen vívták.

A teqball hazatért Székelyudvarhelyre, kezdődik a világbajnokság

A nyolcadik város lesz a sorban, ahol megrendezik a teqball-világbajnokságot. Székelyföld legnagyobb sporteseménye rajtra készen, a főszereplők nagy része már a helyszínen hangol.

Nyelvtudás nélkül kezdte, Ázsiában nyert érmet a vébén – Bács Rita felemelő története

Mindössze két éve lépett be először edzésre, nemrég pedig már világbajnoki érmet hozott haza: a háromszéki Bács Rita története ritka példája annak, amikor a tehetség, a szorgalom és a belső tartás egyszerre robban be egy fiatal sportoló életébe.

Elhódították a felnőtt csapatbajnoki címet a marosvásárhelyi birkózók

Egyéniben két aranyérmet szereztek, csapatban megnyerték az országos bajnoki címet a marosvásárhelyi birkózók a Resicabányán megrendezett felnőtt országos birkózó-bajnokságon.

Középpontban az FK Csíkszereda hazai kupamérkőzése

Elkezdődik a labdarúgó Román Kupa csoportkörének második fordulója, az FK Csíkszereda kedden késő délután hazai pályán a Galaci Oțelul ellen játszik.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!