
A sportstatisztikákkal és elemzésekkel foglalkozó Gracenote Sports csütörtökön közzétett várakozása szerint a norvégok 41 éremre számíthatnak, és ezek közül 25 lehet arany.
Ezzel nagy fölénnyel lennének elsők az éremtáblázaton, amint voltak 2018-ban Phjongcshangban, amikor 39 dobogós helyet szereztek és ebből 14 volt első hely.
Oroszország csapatának 34 érmet, ezen belül hat győzelmet jósol a cég, utána pedig a németek (31/12), az amerikaiak (24/11) és a hollandok (21/7) következnek az összes érmek számát tekintve.
Az első tízbe még Kanada, Svájc, Ausztria, Franciaország és Svédország fér be az elemzés alapján, majd Japán, Olaszország, a Koreai Köztársaság, Kína és Szlovénia következik.
A pekingi téli olimpiát jövőre február 4. és 20. között rendezik.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Románia országos energiarendszere az egyik legnehezebb időszak küszöbén áll.
Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!