Hirdetés

Ötvözi a tapasztalatot a fiatalsággal a marosvásárhelyi női röplabdacsapat

Neves belga szakember irányítja a Medicinát
Fotó: Facebook/Clubul Sportiv Universitar Târgu Mureș

Véget ért az alapszakasz odavágó-sorozata a román élvonalbeli női röplabda-bajnokságban. Az újonc Marosvásárhelyi CSU Medicina a 10. helyről várja a januári folytatást. Az együttes a bennmaradás mellett a felsőházat is megcélozta.

Két év kihagyást követően a jelenleg zajló idényben újra az élvonalban szerepel a Marosvásárhelyi Egyetemi Sportklub (CSU Medicina) női röplabdacsapata, amely eleget tett a Román Röplabda Szövetség meghívásának, és átvette a bajnokságtól visszalépett SCMU Craiova helyét.

Hirdetés

Az együttes élére a szezon előtt a nagy tapasztalattal rendelkező belga szakvezetőt, Julien Van de Vyvert nevezték ki, aki pályafutása során kiemelkedő eredményeket ért el a belga és a holland bajnokságban, valamint hazája korosztályos nemzeti csapatainak élén. A tizenkét gárdát felvonultató A1 osztályos bajnokságnak a marosvásárhelyi klub megerősített kerettel, több rutinos külföldi játékossal vágott neki, akiket az idény elejére sikerült leigazolni, mellettük a helyi tehetséges röplabdázók alkotják a csapatot.

Az eddigi 11 fordulóban a marosvásárhelyiek 2 győzelmet és 9 vereséget összesítettek •  Fotó: Facebook/Clubul Sportiv Universitar Târgu Mureș Galéria

Az eddigi 11 fordulóban a marosvásárhelyiek 2 győzelmet és 9 vereséget összesítettek
Fotó: Facebook/Clubul Sportiv Universitar Târgu Mureș

Az újonc CSU Medicina vezetősége a szezon elején merész célként fogalmazta meg a felsőházi rájátszásba jutást, az együttes azonban – legalábbis egyelőre – nem tudott felnőni a feladathoz. A bajnokság alapszakaszának odavágó-sorozata hétvégén ért véget, az eddigi 11 fordulóban a marosvásárhelyiek 2 győzelmet és 9 vereséget összesítettek.

Ezzel a 10. helyet foglalják el a ranglistán, és távol, 12 pontos távolságra vannak a felsőháztól.

A visszavágók után ugyanis az első nyolc helyezett a playoffban szerepel, míg a többi négy csapat a kiesés ellen küzd (a párharcok három győzelemig tartanak), a végén az utolsó két helyen végző együttes búcsúzik az élvonaltól.

„Eddig a terv szerint haladunk, egy vereséget leszámítva megnyertük azokat a mérkőzéseket, amelyeket mindenképp szerettük volna. Nagyon kiegyenlített a bajnokság, ezt bizonyítják a közvetlen ellenfeleink által elért eredmények is.

Rengeteget kell dolgoznunk azért, hogy teljesítsük az első számú célkitűzésünket, és megőrizzük helyünket az élvonalban”

– nyilatkozta Adina Salaoru, a Marosvásárhelyi Egyetemi Sportklub igazgatója a Székely Sport megkeresésére. Hozzátette, még csak az alapszakasz fele járt le, így semmi sem lehetetlen, még minden ajtó nyitva áll előttük ahhoz, hogy akár a playoffba is bejussanak, ami viszont jelen állás szerint nagyon nehéz feladatnak tűnik.

Kemény feladatuk van, hogy megállják a helyüket az élvonalban •  Fotó: Facebook/Clubul Sportiv Universitar Târgu Mureș Galéria

Kemény feladatuk van, hogy megállják a helyüket az élvonalban
Fotó: Facebook/Clubul Sportiv Universitar Târgu Mureș

A román felnőtt női röplabda-válogatott korábbi csapatkapitánya – akit 2016-ban az ország legjobb női röplabdázójának választottak – megjegyezte, a bajnoki mezőnyben ők számítanak az egyedüli csapatnak, amelynek négy ifjúsági korosztályú játékos szerepel a keretében, ami számukra nagyon fontos szempont, hiszen a céljaik közé tartozik, hogy megpróbálják ötvözni a tapasztalatot a fiatalsággal, és lehetőséget biztosítani az ifjúságiaknak a fejlődésre az élvonalbeli mérkőzéseken.

A bajnokság szűk egy hónapig szünetel, aztán január 13-án kezdődnek a visszavágók, amikor a vásárhelyiek az éppen előttük álló Konstancai CSM ellen játszanak idegenben, amelyet győzelem esetén meg is előzhetnek.

A női röplabda A1 osztály állása az odavágó-sorozat után:
1. Bukaresti Rapid 27 pont
2. Balázsfalvi Alba 25,
3. CSM Târgoviște 24,
4. Lugosi CSM 21,
5. Bukaresti CSM 20,
6. Brassói Corona 20,
7. CSO Voluntari 20,
8. Bukaresti Dinamo 19,
9. Konstancai CSM 9,
10. CSU Medicina 7,
11. FC Argeș 6,
12. Bákói Știința 0.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Teljesítményükkel feltették Romániát a snowboard térképére a székelyföldi hódeszkások

Befejeződött a milánói-cortinai téli olimpia a székelyföldi hódeszkások számára: Mandel Kata és Bartalis Henrietta tisztes helytállással zárta a snowboard crossz versenyt. Az élmény örök, a cél pedig már a négy év múlva esedékes folytatás.

Leváltotta vezetőedzőjét a Gyergyói Hoki Klub

Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.

Székelyhon

Marosvásárhelyről riasztottak helikoptert a hétéves gyermekhez, akire szénabála esett

Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.

`
Krónika

Négyen meghaltak, több mint egy tucatnyian megsérültek egy panziótűzben

Négyre emelkedett a budakeszi panziótűz halálos áldozatainak száma, az egyik életveszélyes sérült a kórházban életét vesztette – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Facebook-oldalán pénteken.

Krónika

Brutális gyilkosság Kalotaszegen: egy nap alatt elfogták a feltételezett elkövetőt

Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.

Főtér

Bolojan évekre közegészségügyi munkára kötelezné a frissen végzett orvosokat – hírek kedden

Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.

Ez is érdekelheti

Az olimpiai számok mellett focimeccsek, tenisz és kosárlabda kupaelődöntő – a hétfői sportműsor

Rákanyarodtunk a téli olimpiai játékok utolsó hetére. Zárul a labdarúgó Szuperliga újabb játéknapja, a férfi kosárlabda Román Kupa elődöntőjét játssza a Marosvásárhelyi VSK

Szőcs Bernadette felért a csúcsra vegyesben az indiai versenyen

Fontos tornagyőzelmet aratott Szőcs Bernadette és játékostársa, Eduard Ionescu, akik elhódították az aranyérmet a WTT Star Contender Chennai elnevezésű indiai megmérettetésen.

Serie A-csúcsmeccs, Szuperliga-rangadó és olimpiai döntők a vasárnapi kínálatban

Vasárnap kilenc számban osztanak érmeket a milánói–cortinai téli olimpián, és véget érnek a férfi jégkorong csoportküzdelmei is. Rangadót rendeznek a Serie A-ban, miközben női kézilabda, rögbi és tenisz is színesíti a programot.

Kolozsvári kiszálláson az FK Csíkszereda, magyar–román kézilabdapárharc

Izgalmas és sporteseményekben gazdag szombat vár ránk, a programból kiemelkedik az FK Csíkszereda idegenbeli mérkőzése a Kolozsvári U ellen a Szuperligában, valamint a Ferencváros és a Bukaresti CSM összecsapása a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

Képernyőn a székely hódeszkások versenye a téli olimpián

Bemutatkozik a milánói–cortinai téli olimpián Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik a női snowboard cross versenyben pénteken délelőtt állnak rajthoz. Az ötkarikás játékok eseményei mellett tenisz és labdarúgás alkotja a kínálatot.

Zárul a Román Kupa csoportköre, Atlético–Barca és téli olimpia – csütörtökön a tévében

Eseményekben gazdag nap vár ránk, zárul a csoportkör a Román Kupában, sorsolnak a Nemzetek Ligájában, ellenfeleket kapnak a válogatottak, késő este pedig Atlético Madrid–Barcelona meccs lesz. És egész nap zajlik a téli olimpia.

Kanadai versennyel indítják a szezont a Góbék teqballosai

Bő két hónapos szünet után újra az érmekért küzdenek a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team világklasszisai, hétvégén a kanadai Calgaryban lépnek asztalhoz az idei szezon első tornáján.

Idegenben dől el a Sepsi OSK sorsa a kupában, javában zajlik a téli olimpia – a szerdai sportműsor

Sorsdöntő idegenbeli mérkőzés vár a Sepsi OSK-ra a Román Kupa zárófordulójában, miközben a magyar, spanyol és német kupasorozatokban is komoly csaták következnek. A téli olimpia versenyei tovább fokozzák a sportkínálatot.

FK-menetelés, Szőcs Berni sikere és hokis jövőkép Háromszéken – Helyzetbe hozunk!

A Helyzetbe hozunk! legújabb részében az FK Csíkszereda győzelmei mellett a vitatható nyilatkozatokat is kielemezzük. Szó lesz Marius Corbu ferencvárosi bemutatkozásáról, Szőcs Bernadette sikeréről és Miklós Ervinnel a háromszéki hoki jövőjéről is.

Elkezdődik a csoportkör zárófordulója a Román Kupában – kedden a tévében

A továbbjutásról döntő párharcokat játszanak a labdarúgó Román Kupa csoportkörének utolsó fordulójában, a keddi programból kiemelkedik a Kolozsvári CFR–Rapid összecsapás. A téli olimpián reggeltől késő estig követhetjük a különböző sportágak versenyeit.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!