Hirdetés

Ötszörös olimpiai bajnokot igazolt a Fradi

Londonban egyesben és négyesben, míg Rióban mindhárom ötszáz méteres számban – egyesben, párosban és négyesben is – olimpiai bajnok lett
Fotó: Fradi.hu

MTI
2021. január 07., 16:25

A Ferencvárosban folytatja pályafutását Kozák Danuta, miután az ötszörös olimpiai bajnok kajakos és eddigi klubja, az Újpesti Torna Egylet nem hosszabbította meg tavaly év végén lejárt szerződését.

MTI
2021. január 07., 16:25

Az UTE csütörtöki hírlevele felidézte: a klub éppen nyolc évvel ezelőtt, 2013 januárjában jelentette be, hogy Kozák náluk folytatja a pályafutását.

Hirdetés

A versenyző azóta – 2018 végéig – kilenc-kilenc világbajnoki és Európa-bajnoki címet szerzett, két aranyat nyert az Európa Játékokon,

és karrierjének megkoronázásaként a 2016-os riói olimpián mindhárom ötszáz méteres számban – egyesben, párosban és négyesben is – bajnok lett.

Ráadásul ezt az elképesztő eredménysort úgy érte el, hogy 2017-ben – kislánya születése miatt – egyáltalán nem versenyzett. Kozák még 2019-ben is szerzett aranyérmet Minszkben, az Európa Játékokon, eddigi utolsó világversenyén, a tavalyelőtti szegedi világbajnokságon pedig bronzérmes lett K-1 500 méteren.

„Danuta sportolói nagyságát mutatja, hogy tavaly egy komolyabb tavaszi sérülés után is esélyesként készült a tokiói olimpiára, amikor márciusban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság bejelentette, hogy egy évvel elhalasztja versenyt” – mondta Doma Gergő, az UTE kajak-kenu szakosztályának vezetője.

„Nagyon sajnálom, hogy Dana 2021-ben már nem a mi színeinkben lesz ott Tokióban, de így is rengeteget köszönhetünk neki. Valószínűleg pályafutásának legeredményesebb időszakát töltötte lila-fehérben, nálunk lett valódi ikon, és profizmusával, küzdőszellemével új mércét állított fel a szakosztálynál, ezzel irányt mutatva az utánpótlásunknak. További sok sikert kívánok neki!”

A szakosztályvezető, valamint Őze István, az UTE klubizgatója csütörtökön délelőtt egy csokor virággal köszönte meg a versenyzőnek a sok éven át tartó eredményes együttműködést.

„Jó érzés, hogy ugyanazzal a barátsággal búcsúzom a klubtól, ahogy nyolc évvel ezelőtt Újpestre igazoltam. Pályafutásomnak egy nagyon fontos időszakát zárom most le” – mondta az ute.hu-nak Kozák Danuta.

A négy nap múlva 34. születésnapját ünneplő kajakosnak a KSI, a Budapest Honvéd és az Újpest után a Ferencváros a negyedik klubja.

„Nyolc évet töltöttem el az Újpestnél, és úgy éreztem, kell egy kis változás. A hosszú pályafutásom alatt szükségem van új impulzusokra, ez mozgatott” – nyilatkozott a fradi.hu-n a sportoló.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elhunyt Jenei Imre

Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.

Megszakította a Voluntari veretlenségi sorozatát és a felsőházba lépett a Sepsi OSK

Nagy skalpot gyűjtött be a Sepsi OSK, amely idegenben vetett véget a Voluntari hat meccse tartó veretlenségének. Ovidiu Burcă csapata álomrajtot vett és magabiztos játékkal lépett a felsőházi helyek közé a 2. Ligában.

Székelyhon

Beazonosította a rendőrség az udvarhelyszéki zászlórongálások gyanúsítottjait

Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.

`
Krónika

Veszélyes baleset: ezer liter gázolaj folyt szét egy erdélyi töltőállomáson

Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.

Krónika

Első ízben lett homoszexualitását nyíltan vállaló színész az év „legszexibb férfija”

Jonathan Bailey brit színész lett a People magazin történetének első nyíltan meleg férfija, akit „a legszexibb férfinak” választottak.

Főtér

Autót vásárolt a háromhetes csecsemője árából egy fiatal pár – hírek pénteken

Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.

Ez is érdekelheti

Kaotikus volt a szezonjuk, mégis helytállt a székelyföldi ralipáros

Norbert és Francesca Maior győzelmével zárult a 2025-ös román ralibajnokság. A székelyföldi Teslovan–Cseh duó a kiváló nyolcadik helyen végzett az Argeș Ralin, amely az idény legszorosabb és leglátványosabb futamait hozta.

Magyarországon a Sepsi-SIC az Európa Kupában, újabb párharcok a Bajnokok Ligájában

Két egyéni mellett több csapatsportágat is követhetünk szerdán a képernyőn: a programból kiemelkedik a Sepsi-SIC magyarországi találkozója a női kosárlabda Európa Kupában, valamint a Bajnokok Ligája több érdekfeszítő párharca.

A Constantine-pletyka és a média felelőssége – Helyzetbe hozunk!

Véget ért a GYHK parádés győzelmi sorozata, közben a hazai játékosok remekelnek az Erste Ligában. Békés kupaderbi és Burleanu Csíkszeredában, buszrongálás Craiován. Itt a Helyzetbe hozunk! legújabb része.

Csíkszeredai fiatal nyerte a fővárosban megrendezett nemzetközi bowlingbajnokságot

Újabb rangos nemzetközi tornát hódított meg a csíkszeredai Balázs-Bécsi Máté: a 2025-ös Bukaresti Nemzetközi Bowling Open döntőjében 226 ponttal győzött, miután az elődöntőből 267 egységgel jutott be a fináléba.

Pályán a Sepsi OSK, csúcsrangadók a Bajnokok Ligájában – a keddi sportműsor

Idegenben lép pályára a Sepsi OSK, amely kedden délután az FC Voluntari ellen folytatná jó sorozatát. A labdarúgó Bajnokok Ligájában csúcsrangadókat rendeznek: a Liverpool a Real Madridot, a PSG pedig a Bayern München-t látja vendégül.

A tengerpartra utazott az FK Csíkszereda – a hétfői sportműsor

Zárul a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának odavágója. Az FK Csíkszereda a Konstancai Farul otthonában lép pályára. Az olasz és spanyol focibajnokságok mellett WTA-világbajnokság és sznúker még a felhozatalban.

Tenisz, kerékpár, kézilabda és sok foci – vasárnapi sportműsor

Több kiemelkedő tenisztorna közül választhatunk, a női kézilabdázók a Bajnokok Ligájában, a férfiak a Kárpátok Kupáján játszanak. Olasz, spanyol és romániai focibajnokik mellett lesz még sporttánc és műkorcsolya is.

Egy sportfotós, aki az álmait éli – interjú Pál Zoltánnal

Sportfotózás, portré képek készítése, rádiós műsorvezetés, asztaliteniszezés, férji és családapai szerep – még felsorolni is sok, de a csíkszeredai Pál Zoltán mindezen feladatokban nap mint nap helytáll.

Képernyőn a Marosvásárhelyi ASA meccse és a magyar örökrangadó

Tartalmas nap vár ránk szombaton a képernyő előtt, kora délután pályára lép a Marosvásárhelyi ASA a labdarúgó 2. Ligában, aztán főleg teniszt és kézilabdát nézhetünk, este több topcsapat játszik, valamint összecsap a Ferencváros és az MTK az örökrangadón.

Székely fölény Plovdivban – Szabó Norbert triplázott, még több bajnoki címet szereztek a romániai pályakerékpározók

Szabó Norbert, a Sepsi-SIC pályakerékpárosa fantasztikus formában zárta a plovdivi országos viadalt: sprintben, keirinben és 1 kilométeres időfutamban is aranyérmet szerzett. A viadalon más székely sportolók is bajnoki címet ünnepelhettek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!