Két helyszínen, az Erőss Zsolt Aréna melletti műfüves pályán és a stadion füves pályáján zajlanak a mérkőzések. A székelyföldi és anyaországi csapatok két korosztályban méretkeznek meg, külön játszanak a 2005–06-ban (U13), illetve a 2007–08-ben (U11) született gyerekek.
A csapatok 6+1-es felállításban, félpályán, keresztben játszanak, a kapuk mérete 5x2 méter, a játékidő pedig 2x20 perc mérkőzésenként.
A torna fővédnöke Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke, aki többek között a következőket üzente: „Nagy nyereség, ha a focipályán egymással megmérkőző kárpát-medencei magyar gyerekek és fiatalok a pályán kívül is megismerik egymást és barátokká válnak.
és tágabb hazánk, a Kárpát-medence megismerésében”.
A labdarúgótorna főszervezője Tusnádfürdő, illetve Csepel és Pestszentlőrinc-Pestszentimre önkormányzata, társszervező Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa, házigazda pedig az FK Csíkszereda.
Hétfőn reggel tartották az ünnepélyes megnyitót, az Erőss Zsolt Arénába vonultak be ünnepélyesen a csapatok, majd a csíkszentsimoni Ifjúsági Fúvószenekar kíséretében elénekelték a magyar- és a székely himnuszt.
Ünnepi beszédet mondott Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda-, Albert Tibor, Tusnádfürdő- és Borbély Lénárd, Csepel polgármestere, Tóth László csíkszeredai magyar főkonzul, majd a gyerekek kivonultak a csarnokból, és elkezdődtek a mérkőzések.
A részvevő csapatokat két csoportba sorolták, az A csoportba az FK Csíkszereda, a Kézdivásárhelyi SE, a Marosvásárhelyi SE08, az 1908 Szentlőrinci Atlétikai Club, az UTE Labdarúgó Akadémia és a Videoton FCF Baráti Kör Egyesület kapott besorolást, a B-jelű hatosban pedig a Gyergyószentmiklósi Jövő FC, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a Székelyudvarhelyi FC, az Óbudai ASR Gázgyár, a Csepel Utánpótlás Sportegyesület és a Kisvárda Labdarúgó Akadémia együttesei szerepelnek.
A csoportmérkőzések kedden és szerdán 9 és 13 óra között folytatódnak. A csoportmérkőzéseket követően a csapatok három ágra kerülnek (Arany-ág, 1–4. helyek, Ezüst-ág, 5–8. helyek és Bronz-ág, 9–12. helyek), ahol csütörtökön és pénteken, szintén 9 és 13 óra között eldöntik a helyezések sorsát.
A péntekig tartó mérkőzésekre a nézők belépése ingyenes.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!