Hirdetés

Országos bajnok a csíkszeredai cselgáncsozó

Csíki dzsúdosok a kolozsvári versenyen. Balról jobbra: Albu Botond edző, Koncz Botond, Szőcs Elemér és Dávid László
Fotó: Csíkszeredai Sportklub

2018. március 27., 10:17

Tizenkét év után újra van cselgáncsbajnoka Csíkszeredának a felnőttek között. A hét végén Kolozsváron megrendezett országos bajnokságon Szőcs Elemér, a Csíkszeredai Sportklub versenyzője első helyen végzett a 81 kg-os súlycsoportban.

2018. március 27., 10:17

Az újabb trófeára 12 évet kellett várni, ugyanis legutóbb 2006-ban Ábrahám Előd nyert felnőtt bajnoki címet, ő is a Csíkszeredai Sportklubot képviselte.

A kolozsvári bajnokságon több csíki sportoló szerzett érmet, illetve ért el remek helyezést. A legjobb eredmény Albu Botond edző tanítványához, Szőcs Elemérhez fűződik,

Hirdetés

aki a 81 kilogrammosok súlycsoportjában nyert bajnoki címet.

Harmadik lett Orbán Lehel, Dávid László és Koncz Botond. Papp Róbert Flórián is közel volt az éremszerzéshez, de ő most be kellett érje az ötödik hellyel. Az egyéni bajnokság a nyílt versennyel (open) zárult, ahová a 90 kilogramm fölötti súlycsoportok képviselői nevezhettek be.

A 22 induló között volt a csíkszeredai Koncz Botond, aki végül az előkelő 3. helyen végzett.

Íme, a csíkiak helyezései

1. hely: Szőcs Elemér (81 kg, Csíkszeredai Sportklub).

3. hely: Orbán Lehel (60 kg, VSK Csíkszereda), Dávid László (73 kg, Csíkszeredai Sportklub), Koncz Botond (+100 kg, VSK Csíkszereda) és Koncz Botond (open, nyílt verseny). *5. hely: Papp Róbert Flórián (73 kg, VSK Csíkszereda).

Dobogósok, bajnokok

60 kg: 1. Laris Borș (CSM Focșani), 2. Alin Albu (CSM Pitești), 3. Orbán Lehel (VSK Csíkszereda) és Vlad Luncan (Aradi CSU).

66 kg: 1. Szőke László (Nagyváradi Liberty), 2. Amado Lazea (Aradi CSU), 3. Farkas Bertalan (Nagyváradi liberty) és Paul Cătălin Onofrei (CSS Ploiești).

73 kg: 1. Alexandru Constantin Raicu (CSM Pitești), 2. Marcel Cercea (CSU Pitești), 3. Dávid László (Csíkszeredai Sportklub) és Adrian Josif Sulcă (Kolozsvári CSM-Dinamo).

81 kg: 1. Szőcs Elemér (Csíkszeredai Sportklub), 2. Denis Mititelu (Kolozsvári U-Dinamo), 3. Mihai Stîncă (CSU Pitești) és Adrian Merge (Nagyváradi Liberty).

90 kg: 1. Cristian Bodârlău (Bukaresti Steaua), 2. Răzvan Bodea (Nagyváradi Libery), George Rareș Rotaru (CSU Pitești) és Eduard George Șerban (CSM Pitești).

100 kg: 1. Valentin Radu (Nagyváradi Lierty), 2. Luca Mihai Kunszabo (Aradi CSU), 3. Daniel Matei (Nagyváradi Liberty) és Samel Loránd (Szatmárnémeti MSC).

+100 kg: 1. George Vlăduț Simionescu, 2. Mircea Alexandru Croitoru (mindketten Poli Iași), 3. Koncz Botond (VSK Csíkszereda) és Andrei Buda (Nagybányai MSC).

Nyílt verseny (open): 1. Daniel Natea (Bukaresti Dinamo), George Vlăduț Simionescu (Poli Iași), 3. Koncz Botond (VSK Csíkszereda) és Bogdan Vladan (Bukaresti Steaua).

A női bajnokság aranyérmesei: Mădălina Stoica (48 kg, CSM Pitești), Alexandra Maria Pop (52 kg, Kolozsvári CSM-Dinamo), Loredana Ohâi (57 kg, Kolozsvári CSM-Dinamo), Ștefania Dobre (63 kg, Kolozsvári CSM-Dinamo), Ileana Horvath (70 kg, Kolozsvári CSM-Dinamo), Alexandra Mazilu (78 kg, Kolozsvári CSM-Dinamo), Bianca Elena Prodan (+78 kg, Dévai MSC) és Alexandra Mazilu (nyílt verseny, Kolozsvári CSM-Dinamo).

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Visszatérő téma lett a keret átalakítása az FK Csíkszeredánál

Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.

Hadnagy Attila: összeszedtük magunkat és bebizonyítottuk, hogy erős csapat vagyunk

Nehéz és hullámzó őszi idényt zárt a Sepsi OSK, amely azonban a gyengébb rajt ellenére a második helyen telel a labdarúgó 2. Ligában. Hadnagy Attila sportigazgató szerint a csapat jó úton halad, és tavasszal reális esélye van elérni a kitűzött célt.

Székelyhon

Baleset miatt áll a forgalom Szejkefürdőn – frissítve

Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.

`
Krónika

Kelemen Hunor: az emberek nem bíznak az igazságszolgáltatásban, én sem bízom benne

A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.

Krónika

Emberölés gyanúja miatt kihantolták a nemrég elhunyt volt igazságügy-miniszter holttestét

Exhumálták hétfőn Rodica Stănoiu volt igazságügyi miniszter holttestét, miután az Ilfov megyei ügyészség emberölés miatt indított büntetőeljárást a korábbi tárcavezető halála ügyében.

Főtér

Részletek derültek ki a Kolozsváron igazolt leprás megbetegedésekkel kapcsolatban – hírek vasárnap

Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.

Ez is érdekelheti

Téli sportok és Konferencia Liga – a csütörtöki sportműsor

Világkupaversenyt rendeznek az alpesi sízőknél, a hódeszkázóknál és a sílövőknél. A labdarúgó Konferencia Liga alapszakaszának újabb fordulóját játsszák, pályán az U Craiova.

Kihirdetés helyett megtámadta az államfő a Novák-törvényt

Az államfő az alkotmánybírósághoz fordult azzal a törvénytervezettel kapcsolatban, amely a romániai sportklubokat kötelezné arra, hogy a következő idénytől kezdődően a hivatalos mérkőzéseken a játékosok legalább 40 százaléka hazai sportoló legyen.

Kupameccsek és sznúker – szerdán a képernyőn

A szerdai kínálatban több sportágban is kupameccsek kerülnek a középpontba, pályára lép a Manchester City, miközben felkészülési mérkőzést játszik a magyar vízilabda-válogatott. A programban sznúker, röplabda, kosárlabda és skót futball is szerepel.

Évértékelő, szurkolói pletykák és az FK Csíkszereda nehéz tele – Helyzetbe hozunk!

Az év utolsó adásában visszatekintünk a Helyzetbe hozunk! eddigi útjára, megvitatjuk a szurkolói pletykák szerepét, elemezzük az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK helyzetét, majd sportos kívánságlistát írunk 2026-ra.

Sznúker, sí, kosárlabda és angol foci – kedden a tévében

Változatos kínálat várja a nézőket kedden: elrajtolt a nyílt skót sznúkerbajnokság, alpesi síverseny lesz Courchevelben, magyar érdekeltségű kosárlabdameccs a Bajnokok Ligájában, valamint a Chelsea cardiffi vendégjátékával zárjuk az estét.

Az országos bajnokságon állt dobogóra a Csíkszeredai VSK úszója

Bronzérmet szerzett Bencze Biblia Zselyke a hétvégén Csíkszeredában megrendezett utánpótlás rövid pályás országos úszóbajnokságon. A helyi VSK valamennyi sportolója egyéni csúccsal zárt.

Zárul egy újabb játéknap a Szuperligában – a hétfői sportműsor

Két találkozó maradt hátra a labdarúgó élvonal huszadik fordulójából, ezeket játsszák le. A focimeccsek mellett kézilabda és sznúker.

Tévében az udvarhelyi futsalosok, véget ér a női kézivébé – vasárnapi sportműsor

Sportokban gazdag vasárnap vár ránk. Az év utolsó meccsén a VSK Székelyudvarhely a Galaci Unitedhez látogat, Rotterdamban véget ér a női kézivébé, folytatódnak a téli sportok világkupái, láthatjuk az AC Milant, a Juventust és a Real Madridot is.

Foci és téli sportok minden mennyiségben – a szombati sportműsor

Téli sportokkal indul, labdarúgó-rangadókkal zárul a szombati sportkínálat: világkupák síben, hódeszkában és sílövészetben, közben topligás meccsek LaLigából, Serie A-ból, Bundesligából és a hazai bajnokságokból is.

Pályán a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda – pénteken a tévében

Erős felvezetővel futunk neki a hétvégének, igazán gazdag program vár ránk pénteken: ebből kiemelkedik a Sepsi OSK idei utolsó mérkőzése – a Conordia Chiajnát fogadja –, illetve az FK Csíkszereda kolozsvári kiszállása a CFR-hez.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!