Olaszországban versenyeztek a Sportklub korcsolyázói

Dobos László 2022. február 07., 16:35

Rangos nemzetközi rövidpályás gyorskorcsolyaversenyen vettek rész a Csíkszeredai Sportklub képviselői. A Szőcs Renáta edző által felkészített és elkísért sportolók rajthoz álltak Olaszországban a 60. Trofeo Alberto Nicolodi nemzetközi viadalon.

Szőcs Renáta és tanítványai Olaszországban Fotó: Csíkszeredai Sportklub

A vetélkedőn 13 ország – Belgium, Horvátország, Németország, Szerbia, Szlovénia, Magyarország, Ukrajna, Törökország, Csehország, Franciaország, Olaszország, Hollandia és Románia – képviselői léptek jégre.

A járvány miatt a résztvevők száma korlátozva volt, így maximum 200 versenyző vehetett részt.

A csíkiak közül az F korosztályban Lőrinczi Mátéfi Viola Veronika az első, András Vivien pedig a második helyen végzett. Az E korosztályban Török Boglárka Anna a 6., Hosszú Magor a 13., Lőrinczi-Mátéfi Balázs pedig a 21. helyen zárta a versenyt.

Szőcs Renáta, a Sportklub short track csapatának a vezetőedzője elégedett volt tanítványai eredményeivel.

Nem hiába tettük meg ezt a nagy utat. A lányoktól elvártam az érmet, a fiúktól pedig azt kértem, hogy javítsanak a futamidejükön.

Boldog vagyok, hogy ebben a mezőnyben is sikerült megvalósítanunk a kitűzött célokat. Bizakodva készülünk az újabb megmérettetésekre. Minden versenyen újabb tapasztalattal gazdagodnak a sportolóim” – nyilatkozta az edző.