Komoly munka zajlik a Csíkszeredai Bene Regaz Sportklub ökölvívó szakosztályánál, ahol Tódor Loránd edző újabb tehetséges sportolókat fedezett fel és küldött szorítóba.
Marosvásárhely volt a házigazdája az elmúlt napokban az idei Ghiurcă Petru Emlékversenynek, amelyen három fiatal sportolóval mutatkozott be a Csíkszeredai Bene Regaz. Tódor Loránd szerint nem a kor- és súlycsoportokon volt a hangsúly, hanem azon, hogy a sportolók tapasztalatot szerezzenek a hivatalos országos versenyekre.
Hella Fehér Dávid élete első mérkőzésén izgalommal lépett a szorítóba, de ennek semmi nyoma nem volt az első gong után. Nagyot küzdött, hogy nyerhessen. Bartók Zsolt Levente ugyancsak első meccsét vívta, és az egész mérkőzés során hatalmas bombaegyenesekkel kínálta ellenfelét, aminek eredményeképpen nem tehettek más a pontozó bírák mint őt hirdették k nyertesnek” – nyilatkozta a Székelyhonnak Tódor.
A marosvásárhelyi megmérettetésen részt vettek a gyergyószentmiklósi székhelyű Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub (EGÖSK) sportolói is. A Ring Box klub által szervezettó emlékversenyen nyolc versenyzőjük közül öt győzött.
Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub hét U16-os és egy U14-es korosztályú bokszolót nevezett be a marosvásárhelyi versenyre, amelynek fő célja az volt, hogy éles mérkőzésekkel készülhessenek a közelgő junior Román Kupára, aminek Zilah ad majd helyet a jövő héten. Az előjelek mindenesetre nagyon jók.
Az U14-es Búzás Róbert (48 kg) mellett az U16-osok közül Páll Szilveszter (52 kg), Száva Krisztián (80 kg), Pop Iuliu (54 kg), Milotay Dávid (48 kg) is megnyerte a maga mérkőzését. Nițu Imre (54 kg) bemutató meccset vívott, Szilágyi Arnold (57 kg) és Covaci Angelo ezüstérmesek lettek.
Amint az EGÖSK tájékoztatója fogalmaz, sportolóik kimagaslottak a verseny mezőnyéből, ahol egyébként Erdély legtöbb jelentős ökölvívó egyesülete jelen volt. Sportolóinak kolozsvári, zilahi, nagyszebeni és marosvásárhelyi ellenfeleik voltak, Milotay és Covaci pedig egymással bokszoltak.
Az EGÖSK alegységeket működtet több erdélyi városban így a színeiben versenyzők közül Száva Krisztián a székelyudvarhelyi alegység sportolója, Dobes Zoltán edző neveltje, míg Pop Iuliu nagyszalontai alegységtől költözött át a gyergyószentmiklósi központba, és a gyergyói gyerekekkel közösen készül – tudtuk meg.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!