„Győztem! Köszönöm mindenkinek a támogatást!” – üzente Facebook-oldalán Románia első paralimpiai bajnoka, miután elnyerte a sportvezetői tisztséget, amelyre hárman pályáztak. Az első körben Ciprian Anton 16, Novák Károly Eduárd 14, Irina Văcărean pedig 6 szavazatot kapott.
A második fordulóban a volt sportminiszterhez 20–16 arányban múlta felül a sepsiszentgyörgyi kerekesszékes teniszezőt, Ciprian Antont az elnöki mandátumért.
Alelnököknek Florin Cojocot és Claudiu Miut választották.
A 2020 és 2023 között sportminiszterként tevékenykedő sportember februárban jelentette be, hogy indul az elnöki funkcióért, azért, „hogy tovább küzdjön a román sportért”.
A 48 éves Novák Károly Eduárd parakerékpárosként tavalyig Románia egyetlen paralimpiai bajnoka volt, 2012-ben Londonban az üldözőversenyben szerzett aranyérmet, ezenkívül további három paralimpiai ezüstéremmel is büszkélkedhet (Pekingben 2008-ban és Londonban 2012-ben az országúti időfutamban, illetve Tokióban 2020-ban az üldözőversenyben lett második).
A román paralimpiai bizottságot 2009 óta idén januári lemondásáig a brit Sally Wood Lamont irányította.
A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Szász parasztházak német és holland tulajdonban, brit családok – akár maga Károly király – által felújított vendégházak, olasz és osztrák agrárbefektetők, Székelyföldön magyar vállalkozók.
Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!