Új tanácsadóját a közösségi oldalán mutatta be kedden a miniszter. Bejegyzésében Novák Eduárd a tornát a román sport egyik fontos névjegyének nevezte.
„A mai beszélgetésünk bátorító volt, reménnyel nézünk ennek a sportágnak a jövője felé, és szeretném, ha befektetnénk a tornába, hogy visszanyerje régi dicsőségét és ragyogását” – írta.
Szabó Katalin az 1984-es Los Angeles-i olimpián négy aranyérmet szerzett. Egyéniben gerendán, talajon és ugrásban diadalmaskodott, és a román tornászcsapattal is a dobogó legmagasabb fokára állhatott. Egyéni összetettben az ezüstérmet érdemelte ki amerikai versenytársa mögött.
A székelyföldi Zágonban született sportoló emellett két világbajnoki és két Európa-bajnoki címet is szerzett. 1983-ban és 1984-ben 17 alkalommal mutatott be hibátlan, tíz pontot érő gyakorlatot.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.
Darvas-Kozma Józsefet, a csíkszeredai Szent Kereszt-plébánia plébánosát megerősítette hivatalában a gyulafehérvári főegyházmegye, Böjte Csaba atyát pedig csíksomlyói lelkésszé nevezte ki. Idén négy új papot fognak felszentelni.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!