A Csíkszeredai ISK alpesisí-szakosztályát 14 sportoló képviselte: HC-korosztályban Rahău Hanna Victoria és Kelemen Gergő, az U14-eseknél Salamon-Magyari Viktória, Kelemen Orsolya, Balázs Emőke, Szabó Zsanett, Ábrahám Áron és Pál Roland, az U16-osoknál Ferencz Dorottya, Mánya Szilas, Laczkó Csanád és Hațegan Dávid állt rajthoz, az U18-as korosztályban pedig Balog Kriszta és Balog Kincső.
A sízőket ifj. Biró Tibor és Péter Zsombor edzők készítették fel, de elkísérte őket Péter Árpád igazgató is. „A rendkívüli időszak ellenére az ISK vezetősége és a szülők is mellénk álltak, aki amivel tudta, támogatta a sícsapatot a felkészülésben és a versenyen. Külön dicséret jár a gyermekeknek, hálásak vagyunk az alázatos munkáért, amit edzéseken nap mint nap elvégeznek” – mondta el a Székelyhonnak Péter Zsombor edző.
A csíkiak helyezései óriás-műlesíklásban, illetve műlesíklásban
HC-korosztály (14 lány, illetve 28 fiú induló): Rahău Hanna Victoria 2. és 1. hely, illetve Kelemen Gergő 4. és 6. hely.
U14 (22 lány és 43 fiú induló): Salamon-Magyari Viktória 4. és 2. hely, Kelemen Orsolya két 3. hely, Szabó Zsanett 5. és 7. hely, Balázs Emőke 6. és 4. hely, illetve Pál Roland 10. és 6. hely, Ábrahám Áron 30. hely (nagy eséssel) óriásműlesíklásban.
U16 (15 lány induló és 22 fiú induló): Ferencz Dorottya 5. hely óriás-műlesíklásban, illetve Laczkó Csanád 5. és 4. hely, Hațegan Dávid 15. és 9. hely, Mánya Szilas 2. hely műlesíklásban.
Az U18-as korosztályban, műlesiklásban Balog Kriszta a harmadik, Balog Kincső pedig a negyedik helyen végzett.
A versenyen részt vett a Gyergyószentmiklósi ISK, az eredményeikről itt számoltunk be, míg a székelyudvarhelyi eredményekről itt.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Az első román–török vébéselejtező végén a félholdasok örülhettek, és nem is akárhogy: a férfi kézilabda-világbajnokság előselejtezőjében vasárnap este, ötgólos hátrányból idegenben harcolták ki az esélyesebb Románia ellen a továbbjutást.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.
A mérai magyar, román és cigány tánchagyományt is színpadra állítja a Cifra lelkek forrásvize című előadás, amely ugyanakkor tiszteleg minden egykori adatközlő, zenész, táncos és énekes előtt, akik a régió kulturális örökségét formálták.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!