Hirdetés

Nem kell streamelni, látható lesz az összes Formula–1-es futam Romániában

Rendre telt ház előtt rendezik világszerte a futamokat
Fotó: MTI/Czeglédy Zsolt

Az utolsó pillanatban mégiscsak megegyezett egy román tévétársaság, kifizette a Formula–1 közvetítési díját a következő három évre. Ráadásul egy olyan adó, amelyik mindenkinek ott van a programlistájában.

A világ egyik legnépszerűbb megmérettetésének, a Forma–1 legújabb szezonját az a veszély fenyegette, hogy Romániában nem lesz látható a képernyőkön. A Digi Sportnál volt a jogdíj, ők viszont nem hosszabbítottak, nagyon úgy tűnt, hogy nem lesz új beugró.

Hosszas huzavona után, több hétig tartó tárgyalásokat követően az Antena 1 megszerezte a televíziós jogokat a következő három évre.

Hirdetés

Látványosnak ígérkezik a 24 futamból álló Formula–1-es szezon, ezt pedig kizárólag az Antena 1, az Antena Stars és az AntenaPLAY platformon lesz követhető Romániában.

A szezon első futamát ezen a hétvégén rendezik meg, a Bahreini Nagydíjjal indul a 2024-es idény. Az előzetes program alapján március 2-án, szombaton 17 órától élőben nézhetjük az Antena 1-en és az AntenaPLAY-en a küzdelmeket.

A csütörtöki és pénteki szabadedzéseket teljes egészében az AntenaPLAY-en lehet megtekinteni, az időmérő edzést az Antena Stars és az AntenaPLAY közvetíti, pénteken 19 órától.

24 futamos idény

A múlt héten még csak a felkészülés jegyében körözött a Formula–1 mezőnye Bahreinben, mostantól viszont már élesben megy a játék. A teszt főpróbája volt a hétvégén rajtoló 2024-es világbajnokságnak, amely minden eddiginél sűrűbb, 24 futamból álló programmal indul útjára. Az idény a hétvégén kezdődik, a szezonzárót december 8-án tartják, vagyis a szezon bő 9 hónapig fog tartani.

A címvédő Verstappen idén is a legnagyobb esélyese a világbajnokságnak •  Fotó: MTI/Czeglédy Zsolt Galéria

A címvédő Verstappen idén is a legnagyobb esélyese a világbajnokságnak
Fotó: MTI/Czeglédy Zsolt

Az idei naptárban új pálya nem szerepel, van viszont két visszatérő. Kínában 2019-ben járt legutóbb az F1, aztán a koronavírus miatt négy év kihagyás következett. Imola eközben a múlt évi áradás miatti futamtörlés után egy év szünetet követően rendez újra versenyt. Sanghaj az év ötödik versenyeként az első sprinthétvége otthona lesz.

A programban szereplő 24 helyszínből 6 fog sprinthétvégét tartani. Ezek menetrendje idén ismét változott, hiszen a sprintidőmérőt előrehozták péntekre, a sprintfutamot szombat délelőtt/délután, a verseny kvalifikációját pedig a hagyományos időben, szombat délután/este tartják.

A Magyar Nagydíjat a tavalyihoz hasonlóan a nyári szünetet megelőző utolsó előtti versenyként rendezik meg, július 21-én.

A 2024-es versenynaptárban kilenc európai, hat amerikai, négy közel-keleti, négy távol-keleti/ázsiai és egy ausztrál verseny szerepel.

A 2024-es idény F1-es helyszínei, időpontjai

Március 2., Bahreini Nagydíj (Szahír)
Március 9., Szaúdi Nagydíj (Dzsidda)
Március 24., Ausztrál Nagydíj (Melbourne)
Április 7., Japán Nagydíj (Suzuka)
Április 21., Kínai Nagydíj (Shanghai)
Május 5., Miami Nagydíj (Miami Gardens)
Május 19., Emilia Romagna-Nagydíj (Imola)
Május 26., Monacói Nagydíj (Monaco)
Június 9., Kanadai Nagydíj (Montreal)
Június 23., Spanyol Nagydíj (Montmelo)
Június 30., Osztrák Nagydíj (Spielberg)
Július 7., Brit Nagydíj (Silverstone)
Július 21., Magyar Nagydíj (Mogyoród)
Július 28., Belga Nagydíj (Stavelot)
Augusztus 25., Holland Nagydíj (Zandvoort)
Szeptember 1., Olasz Nagydíj (Monza)
Szeptember 15., Azeri Nagydíj (Baku)
Szeptember 22., Szingapúri Nagydíj (Szingapúr)
Október 20., Amerikai Nagydíj (Austin)
Október 27., Mexikói Nagydíj (Mexikóváros)
November 3., Sao Paulo Nagydíj (Sao Paulo)
November 23., Las Vegas-i Nagydíj (Las Vegas)
December 1., Katari Nagydíj (Lusail)
December 8., Abu-Dzabi Nagydíj (Abu-Dzabi)

Tíz csapat, húsz pilóta, huszonnégy nagydíj •  Fotó: MTI/Kovács Tamás Galéria

Tíz csapat, húsz pilóta, huszonnégy nagydíj
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A mezőny

Az F1-es mezőny változatlanul 10 csapatból és 20 versenyzőből áll. Az istállók felállása is változatlannak nevezhető, hiszen a tavalyi második félévhez képest egyetlen helycsere sem történt.

Újonc nincs az idei mezőnyben, a legfiatalabb versenyző Oscar Piastri, aki áprilisban tölti be a 23. életévét, a legidősebb pedig Fernando Alonso, aki júliusban lesz 43. A mezőny átlagéletkora 28,4 év.

A csapatoknál két részvevő fut új néven 2024-ben. Az Alpha Tauriból Visa Cash App RB (röviden RB Visa) lett; míg az Alfa Romeo Stake F1 Team Kick Sauberré (röviden Stake-Sauberré vagy Sauberré) alakult át.

Mercedes: George Russell, Lewis Hamilton.
Alpine: Esteban Ocon, Pierre Gasly.
Haas F1 Team: Kevin Magnussen, Nico Hulkenberg.
Red Bull Racing: Max Verstappen, Sergio Perez.
McLaren: Oscar Piastri, Lando Norris.
Aston Martin: Lance Stroll, Fernando Alonso.
RB Visa: Daniel Ricciardo, Yuki Tsunoda.
Ferrari: Charles Leclerc, Carlos Sainz.
Sauber: Valtteri Bottas, Zhou Guanyu.
Williams: Alexander Albon, Logan Sargeant.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Hadnagy Attila az év utolsó meccséről, erősítésekről és az újabb Niczuly-csetepatéról

A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.

Ilyés Róbert a kontinens legképzettebb edzői közé lépett

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.

Székelyhon

Már ma este több százan tüntetni vonultak az oknyomozó dokumentumfilmben feltárt visszaélések miatt

Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.

`
Krónika

Késik az egyik erdélyi autópálya-szakasz végleges átvétele az utólag észlelt hibák miatt

Felfüggesztették a Szászsebest Tordával összekötő A10-es autópálya szakaszának végleges átvételét a munkálatok garanciális ideje alatt feltárt „hibák” miatt.

Krónika

Bukarest nem Budapest

Elsősorban a román főváros lakosainak szánt, erőteljesen ironikus hangvételű szösszenetben érzékeltette a Bukarest és Budapest közötti különbségeket pár nappal ezelőtt egy félig román, félig magyar aradi értelmiségi.

Főtér

A bölény az új medve, az állatok elkezdtek bejárni a gazdaságokba, az emberek félnek este kimenni – hírek kedden

Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.

Ez is érdekelheti

Főszerepben az európai kupasorozatok – a csütörtöki sportműsor

A nap síkrosszal és sznúkerrel indul, este pedig jégre lép a román hokiválogatott. Folytatódnak az európai kupaküzdelmek: a Ferencvárosi TC, az FCSB és az Universitatea Craiova egyaránt hazai pályán bizonyíthat az Európa- és a Konferencia-ligában.

Hazai pályán a világ tetején és néha a gödör alján – Helyzetbe hozunk!

Két székely aranyérem a teqball-vb-n, fordulatokkal teli hétvége az Erste Ligában, hullámzó teljesítmény a focibajnokságokban és tanulságos események a kézilabdavébén. Itt a Helyzetbe hozunk! legújabb része.

Negyeddöntőt játszik a kézivébén a magyar válogatott, Puskás–FCSB az ifi BL-ben – a szerdai sportműsor

Húsz év után juthat a legjobb négy közé a világbajnokságon a magyar női kézilabda-válogatott, ezért a társrendező hollandokat kell legyőznie. A Bajnokok Ligája ifi kiadásában magyar–román párharcot rendeznek.

Csíkszeredában gyűlt össze a székelyföldi dzsúdó utánpótlás színe java

A hétvégén Csíkszeredában rendezték a környék egyik legnagyobb seregszemléjeként számontartott Székely Judo Kupát. Ötödik alkalommal töltötte meg az Erőss Zsolt Arénát a székelyföldi dzsúdó utánpótlása.

A Sepsi-SIC hazai meccse, a negyeddöntőknél a kézivébé, folytatódik a foci-BL – a keddi sportműsor

Egy győzelem esetén visszaveszi az első helyet a teremlabdarúgó élvonal tabelláján a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC. A kieséses szakaszhoz érkezett a női kézilabda-világbajnokság. Inter–Liverpool a labdarúgó BL alapszakaszában.

Balázs-Bécsi Máté: maradtak más csúcsok, amiket még el szeretnék érni

A csíkszeredai bowlingozó, Balázs-Bécsi Máté világbajnoki sikere után mesélt a döntő pillanatairól, a győzelem kulcsáról és arról, milyen érzés feljutni a sportág csúcsára.

Györgydeák Apor extázisban játszott, Barabási Kinga nagyot fejlődött

Abszolút sikeres világbajnokságot zártak hazai pályán a székelyföldi teqballosok, Györgydeák Apor és Barabási Kinga két aranyérmet és egy ezüstöt szereztek. A döntők után a főszereplőket és a romániai teqball-válogatott szövetségi kapitányát kérdeztük.

Kézi-vb és topligás focicsaták – a hétfői sportműsor

A napot végigkíséri a kézilabda-világbajnokság, közben a focirajongók topligás és Szuperliga-meccseket nézhetnek. A hétfő este Franciaország–Hollandia rangadóval zárul.

Bearanyozták a zárónapot a székelyföldi teqballosok a világbajnokságon

Székelyföldi sportsikerektől volt hangos a székelyudvarhelyi teqball-világbajnokság zárónapja, a vasárnapi döntőkben a romániai válogatott játékosai, Györgydeák Apor és Barabási Kinga két aranyérmet és egy ezüstöt nyertek.

Magas színvonalú ökölvívómérkőzéseket láthatott a gyergyói közönség

Hetedszerre szervezték meg Gyergyószentmiklóson a Székely Régió Kupát. Három ország válogatott sportolói mérték össze tudásukat egymással, valamint a házigazda Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub bokszolóival.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!