Hiába reménykedtek a Maros KK-nál, hogy két új játékossal sikerül helyettesíteni a csapatot múlt héten elhagyó Sánta Szabolcsot és Jonathan Persont, mivel a szakszövetség felé felhalmozott adósságok miatt a klub kedvezőtlen választ kapott.
Mindezt megkeresésünkre Béres Lóránt klubelnök ismertette, és közölte, ilyen körülmények között a csapat célkitűzése egyértelműen a bennmaradás az élvonalban. Ennek eléréséhez azonban egy ellenfelet – a biztos utolsó Dinamót leszámítva – meg kellene előzzenek a középszakasz végén,
de Béres szerint ez sok mindentől függ, így mivel vékony a csapat kerete, reméli, hogy nem lesznek sérülések.
A marosvásárhelyi együttes egyelőre 6 győzelemmel és 11 vereséggel a 9. helyet foglalja el a bajnoki táblázaton, azonban a végéig nagyon nehéz dolga lesz ezt megtartani a mögötte két és négy győzelmi távolságra található Temesvári Timba, illetve Jászvásári Politehnica ellen, amelyekkel ráadásul még az alapszakasz utolsó fordulóiban találkozik (előbbivel hazai pályán, utóbbival idegenben).
A távozók és a sikertelen átigazolások miatt a Maros KK továbbra is főként a helyi fiatal játékosokra – mint Steff Norbert és Alin Borșa – alapoz, akik mellett Bogdan Stăncuț is a csapatnál maradt.
Továbbá a klubelnök elmondta, hogy megpróbálják megtartani az egyetlen idegenlégióst, a svéd Dino Pitát, akinek azonban már korábban lejárt a szerződése, és a bajnoki szünet után egyelőre még nem tért vissza a csapathoz.
Ezzel a kerettel a marosvásárhelyiek a bajnokság végéig majdnem minden mérkőzésükön a második eséllyel lépnek pályára, és teszik ezt szerdán 18 órától a Nemzeti Liga hétközi, 19. fordulójában, amikor a BCMU Pitești-nek a vendégei lesznek – nemrégiben épp az Argeș megyeiekhez igazolt át a Tigrisek három játékosa is: Sánta és Person mellett korábban a fiatal Kilyén Örs.
A két csapat marosvásárhelyi mérkőzésén az akkor még teljes kerettel rendelkező Maros KK-nak meglepetésre sikerült legyőznie a jóval esélyesebb piteștieket, ezúttal azonban csakis a tisztes helytállás és a minél szorosabb vereség lehet a célja.
Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 19. forduló:
Temesvári Timba–Jászvásári Politehnica – szerda, 17 óra
BCMU Pitești–Marosvásárhelyi Maros KK – szerda, 18
SCMU Craiova–Nagyszebeni CSU – szerda, 19
Galaci Phoenix–Bukaresti Dinamo – szerda, 19.30
Temesvári BC–Nagyváradi CSM – csütörtök, 17.45
Kolozsvári U-BT–Bukaresti Steaua – elhalasztották
A 18. forduló eredményei:
Nagyváradi CSM–Kolozsvári U-BT 90–83 (21–20, 30–22, 14–20, 25–21)
Jászvásári Politehnica–BCMU Pitești 88–95 (21–23, 30–26, 19–27, 18–19)
Nagyszebeni CSU–Galaci Phoenix 93–85 (18–25, 24–15, 18–22, 33–23)
Bukaresti Dinamo–SCMU Craiova 54–117 (14–28, 16–27, 11–33, 13–29)
Bukaresti Steaua–Temesvári KK 89–94 (34–19, 19–16, 17–24, 19–35)
Marosvásárhelyi Maros KK–Temesvári Timba – elhalasztották (március 14., 19 óra)
A bajnokság állása:
1. Nagyszeben 32 (14 győzelem/4 vereség)
2. Kolozsvár 32 pont (14/4)
3. Nagyvárad 31 (13/5)
4. Temesvár 31 (13/5)
5. Steaua 30 (12/6)
6. Pitești 29 (11/7)
7. Craiova 26 (9/8)
8. Galac 26 (8/10)
9. Maros KK 23 (6/11)
10. Timba 21 (4/13)
11. Jászvásár 19 (2/15)
12. Dinamo 18 (0/18).
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!