Képviselve van Románia összes sílövés-utánpótlást nevelő központja, a szervező Román Sí- és Biatlon-szövetség, illetve a házigazda Csíkszeredai ISK kiváló versenyfeltételeket biztosított a versenyzőknek. Nem az ők hibája, hogy az iskolás sportkluboknak nincs pénzük fegyverekre. Szomorúan tapasztaltuk, hogy a nagy lelkesedéssel sportolni vágyó gyerekeknek nincsen megadva minden feltétel a fejlődésre: nem jut mindenkinek puska a versenyen, ugyanazon fegyverrel többen kényszerülnek lőni ugyanazon a próbán.
Első nap, pénteken esős, hideg, szeles időben zajlott az egyéni próba, amelyen a sportolók terepfutásban mérték össze tudásukat, kétszer-kétszer betérve a lőtérre, ahol összesen tízszer lőttek célba.
A hargitafürdői biatlonversenyek szombaton és vasárnap, mindkét nap reggel 9 órától folytatódnak, a nézők számára a belépés ingyenes.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Reagált a büntetésére Hadnagy Attila: a Sepsi OSK sportigazgatója elismerte, hogy hangosan beszélt, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem mondott sértő dolgokat, csupán tisztázni szerette volna a történteket a játékvezetőkkel a drámai végjáték után.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Elkezdődhet az ország második legdrágább és legnagyobb futballstadionjának építése Temesváron, miután nem érkezett óvás a versenykiírás győztesét kihirdető döntés ellen.
Ezúttal az elnyomott tömegekről és a hétköznapi hősökről értekeztek az MCC kolozsvári központjának történész meghívottjai.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!